SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Kiełbasiński redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”

Sekretarz redakcji Radia Gdańsk, Artur Kiełbasiński, po 5 latach odchodzi z redakcji. Od lipca obejmie stanowisko redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego” (Polska Press Grupa). - Wyzwanie jest ogromne, ale potencjał też jest ogromny - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.. Z „Dziennika Bałtyckiego” odchodzi dotychczasowy naczelny Mariusz Szmidka.

Artur KiełbasińskiArticle

Artur Kiełbasiński w styczniu 2020 r. znalazł się na celowniku ówczesnego dyrektora ds. programu i rozwoju rozgłośni, Mariusza Romana, który w wysłanym nocą mailu rekomendował prezesowi zwolnienie go z pracy za „brak identyfikacji” z linią programową Radia Gdańsk i w związku z rzekomym brakiem zaufania do nowego szefostwa radia. Ostatecznie Roman w kolejnym mailu przeprosił, a wkrótce pożegnał się ze stanowiskiem. Kiełbasiński pozostał na stanowisku.

We wtorek w lakonicznym mailu pożegnał się z dziennikarzami Radia Gdańsk informując, że po 30 czerwca odchodzi z pracy. Nie wskazał, dokąd przechodzi.

Kiełbasiński naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”

Z ustaleń Wirtualnemedia.pl wynika, że Artur Kiełbasiński ma zostać redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”. Potwierdza to sam zainteresowany. -  Po 11 latach wracam do firmy, którą z jednej strony bardzo dobrze znałem, ale z drugiej jest dziś w zupełnie innym miejscu. Wyzwanie jest ogromne, ale potencjał też jest ogromny, szczególnie w internecie i w powiatach, gdzie "DB" ma bardzo ciekawą sieć tygodników. Na razie jeszcze porządkuję sprawy związane z moją obecnością w Radiu Gdańsk i za chwilę zabieram się do nowego zadania - mówi nam Kiełbasiński.

Obecnie redaktorem naczelnym gazety jest Mariusz Szmidka, związany z tytułem od 1997 roku. Jak się dowiadujemy, Szmidka nie przyjął nowych warunków, na jakich miałby być związany z „Dziennikiem Bałtyckim” od lipca br. (zaproponowano mu je w poniedziałek) i odchodzi z wydawnictwa za porozumieniem stron.

Artur Kiełbasiński pracował już w Polska Press

Nie wiadomo na razie, kto przejmie obowiązki Artura Kiełbasińskiego w Radiu Gdańsk.

Kiełbasiński to prawnik z wykształcenia, dziennikarz, komentator i publicysta ekonomiczny. Zanim dołączył do redakcji Radia Gdańsk, przez 6 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”. W centralnej redakcji przy ul. Czerskiej w Warszawie redagował i pisał teksty ekonomiczne (specjalizacja: prawo gospodarcze i gospodarka morska). Był też wydawcą serwisu Wyborcza.biz.

Od 1993 do 2010 roku był po raz pierwszy związany z Polska Press. Od 2003 roku szefował serwisowi NaszeMiasto.pl, zaś w 2009 roku został szefem regionalnego Polskapresse Oddział Prasa Bałtycka (odpowiadał za rozwój i integrację serwisów informacyjnych wydawcy na terenie Pomorza). Był także zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”. Odszedł w 2010 roku, by przejść do Agory. W 2016 pożegnał się z tym wydawcą, dołączył do redakcji Radia Gdańsk jako szef szefem redakcji informacji, publicystyki i edukacji. Z czasem awansował na sekretarza redakcji.

Seria zmian naczelnych w Polska Press

Objęcie przez Artura Kiełbasińskiego szefostwa w „Dzienniku Bałtyckim” będzie kolejną już zmianą na managerskich stanowiskach w tytułach Polska Press. Z dniem 1 czerwca w tytułach spółki wydawanych w Bydgoszczy i Toruniu szefem jest Marcin Habel, związany uprzednio z TVP3 Bydgoszcz. Także w czerwcu redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej" została Alicja Giedroyć-Skiba. Poprzedni naczelny, Arkadiusz Franas rozstał się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

W „Głosie Wielkopolskim" nowym naczelnym jest Wojciech Wybranowski w miejsce Adama Pawłowskiego. Z kolei szefem „Gazety Lubuskiej" został Janusz Życzkowski, dotychczasowy wicenaczelny Polskiego Radia Zachód. Zastąpił na stanowisku Szymona Kozicę, który zostaje w redakcji szefem działu Sport.

W „Dzienniku „Zachodnim” z kolei Marka Twaroga zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM. 

W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych, a także prawie 150 tygodników lokalnych, bezpłatna gazeta "Naszemiasto.pl” iok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Dołącz do dyskusji: Artur Kiełbasiński redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ufydxcu
Wszyscy odchodzicie za porozumieniem stron?? Jestem ciekaw ile Wam za to zapłacili? Łatwo się Was pozbywają, To smutne 😔
odpowiedź
User
cudownie
I znów na korytarzach DB nieść się będzie zapach kiełbasy...
odpowiedź
User
Haha
Kiełbasiński, to ten, który się oburza, kiedy ktokolwiek mówi, że ma cokolwiek wspólnego z PiSem? Gdańsk zawsze był inny 🤣
odpowiedź