SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Radia Szczecin zawieszony przez radę nadzorczą

Prezes Radia Szczecin Artur Kubaj został zawieszony w obowiązkach, decyzją rady nadzorczej spółki. Potwierdził tę informację w rozmowie z nami, ale nie komentuje okoliczności jego zawieszenia.

Artur Kubaj / fot. Radio SzczecinArticle

Artur Kubaj był prezesem Radia Szczecin od 2016 roku, zastąpił wtedy Adama Rudawskiego.

Według portalu wSzczecinie.pl, na jego stanowisko - do momentu wyboru nowego prezesa przez Radę Mediów Narodowych - powołano tymczasowo na pełniącego obowiązki - członka rady nadzorczej Radia Szczecin, Janusza Jagielskiego. To m.in. były radny PiS.

Zzmiana na stanowisku prezesa ma być „początkiem zmian w szczecińskiej rozgłośni”.

- To kolejny przykład, że Rada Mediów Narodowych nic nie wiedziała i jest stawiana przed faktem dokonanym. Jeśli pan przewodniczący Czabański wiedział i nic z tym nie zrobił, to tym gorzej. Miał obowiązek poinformować pozostałych członków, jeśli coś złego działo się w spółce i zgłosić propozycję działania rady - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

Spytaliśmy Krzysztofa Czabańskiego, kiedy zwoła najbliższe posiedzenie, czekamy na odpowiedź.

Artur Kubaj to historyk i politolog

Artur Kubaj to historyk i politolog, był asystentem na Uniwersytecie Szczecińskim, od 2007 roku  pracownikiem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Obronił doktorat na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Zasiadał w radzie nadzorczej Radia Szczecin, w 2015 roku był w komitecie honorowym, który wspierał Andrzeja Dudę w kandydaturze na prezydenta RP. Od stycznia 2016 roku był członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia, a od października 2016 roku - prezesem Radia Szczecin.

W radzie nadzorczej Radia Szczecin zasiada obecnie Paweł Bakun jako przewodniczący, Edward Kosmal jako wiceprzewodniczący i Janusz Jagielski.

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od czerwca do listopada 2020 roku pozycję lidera rynku radiowego w Szczecinie zajęło Radio Szczecin, które awansowało z trzeciej lokaty. Stacja względem fali czerwiec-listopad 2020 zanotowała wzrost średniego dobowego udziału słuchania z 13,8 proc. do 16,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Prezes Radia Szczecin zawieszony przez radę nadzorczą

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dobry komuszy
Przewodniczący Czabański już od czasów Komitetu Centralnego zawsze o wszystkim wie, podejmuje sam najlepsze decyzje a usłużne pieski je wykonują, tak że zostają gruzy i Czarnobyl.
odpowiedź
User
seba
PIS 1 zastępuję PIS 2
czym się podniecać?
odpowiedź
User
Gal
Radio Szczecin ma słuchalność na poziomie 17%, a ogólnopolskie anteny PR nie przebijają progu 5%. To po prostu skandal! To nawet więcej niż RMF! Nie może tak być, trzeba zaorać Radio Szczecin. Proponuję tak ważny odcinek rzucić Ciechana. Ma chłop już doświadczenie w oraniu.
odpowiedź