SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artyści Marvel Studios zamierzają utworzyć związek zawodowy

50 pracowników działu efektów wizualnych Marvel Studios połączyło siły, aby walczyć o swoje prawa pracownicze i ubiegać się o udział w wyborach związkowych z National Labour Relations Administration. Reprezentować je będzie International Alliance of Theatre Stage Employees (IATSE).

Article

- Przez prawie pół wieku pracownikom zajmującym się efektami wizualnymi odmawiano takich samych świadczeń i ochrony, na jakie liczyli ich koledzy i członkowie ekipy od początków hollywoodzkiego przemysłu filmowego — powiedział Mark Patch, organizator IATSE.

Nazwał fuzję historycznym pierwszym krokiem dla pracowników przemysłu, którzy domagają się szacunku dla swojej pracy. -  Strajk WGA  jest tylko wyraźnym przypomnieniem, że VFX nie ma związku zawodowego – powiedział jeden z byłych producentów VFX.

W ostatnich latach pojawiły się też konkretne skargi na traktowanie przez Marvela artystów pracujących w dziale efektów wizualnych. Pracownik, który pracował nad "Ant-Man and the Wasp: Quantum Mania"  powiedział, że „ludzka chciwość” doprowadziła do problemów z efektami wizualnymi w projektach Marvela. Znawca branży powiedział, że sukces projektów Marvela wynika z napiętych warunków pracy artystów i wydłużenia dnia pracy.

Screeners Guild of America strajkowało 12 lipca. Do tego czasu wygasły umowy ze studiami i producentami, a nowe kontrakty nie zostały zawarte. Związek domaga się zwiększenia liczby kontraktów, ponieważ usługi streamingowe aktywnie się rozwijają.

12 maja 2023 roku Gildia Scenarzystów Stanów Zjednoczonych rozpoczęła strajk. Kierownictwo związku nie porozumiało się z największymi pracowniami w sprawie podwyżek płac i lepszych warunków pracy. Decyzję scenarzystów poparło wiele celebrytów, a nawet prezydent USA Joe Biden.

Dołącz do dyskusji: Artyści Marvel Studios zamierzają utworzyć związek zawodowy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
o jakim sukcesie on mówi kiedy ostatnio każdy film marvela nawet na siebie nie zarabia. ni da się ich oglądać, a szczególnie słuchać dialogów.....
odpowiedź