SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Asseco Poland bada rynek amerykański, miało propozycję przejęcia z USA

Asseco Poland szuka partnera na rynku amerykańskim i rozpoczęło badania pod tym kątem, wynika z wypowiedzi prezesa Adama Górala w środę.

"Szukamy firmy w USA, która miałaby tam mocną pozycję, ale nie ma jej w Europie. Gdybyśmy znaleźli taką firmę powinniśmy próbować coś razem zrobić" - powiedział Góral. Dodał, że Asseco Poland przygotowuje analizę rynku amerykańskiego. Według niego, bodźcem do takiego działania było zauważenie Asseco przez firmy amerykańskie. Spółka miała dostać ok. dwóch miesięcy temu zapytanie od amerykańskiej firmy informatycznej o rocznym zysku netto rzędu 400 mln euro, ale odpowiedziała, że nie jest na sprzedaż.

"Pytanie dla nas brzmi ile jest jeszcze podobnych firm w Stanach, takich firm które z nami mogłyby się uzupełnić" - powiedział Góral. Dodał, że poszukiwania są na bardzo wstępnym poziomie i żadnych strategicznych decyzji nie podjęto.

"Mamy przygotowaną naszą strategię europejską i będziemy ją konsekwentnie realizować, ale musimy przygotowywać kolejne kroki" - zaznaczył Góral. Dodał jednak, że na tym etapie nie da się przesądzić kiedy i czy w ogóle, Asseco podejmie działania w celu wejścia na rynek amerykański.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Asseco Poland miało 278,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 227,62 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2114,60 mln zł wobec 1919,34 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland bada rynek amerykański, miało propozycję przejęcia z USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl