SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asseco Poland liczy na podpisanie umowy z ZUS do 10 października

Spółka informatyczna Asseco Poland liczy, że do podpisania nowej umowy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) dojdzie do 10 października, czyli do daty w której wygasa poprzedni kontrakt, poinformowała agencję ISB rzeczniczka Katarzyna Drewnowska. Wcześniej prasa podała, że ZUS zdecydował już o przedłużeniu umowy.

Asseco Poland liczy na podpisanie umowy z ZUS do 10 października

"Dla utrzymania ciągłości utrzymania systemu nowa umowa powinna być podpisana do 10 października", powiedziała Drewnowska. Dodała, że tryb podpisania umowy zależy od ZUS, a Asseco Poland oczekuje na zapytanie od urzędu.

Kontrakt zawarty przez Prokom Software, który później został przejęty przez Asseco Poland, na informatyzację ZUS wygasa 10 października. Jego wartość, włączając w to zakup sprzętu, wyniosła ok. 3 mld zł w ciągu 13 lat.

W sobotę "Gazeta Wyborcza" podała, że ZUS zdecydował się na przedłużenie umowy na kolejne 3 lata z wolnej ręki. Z artykułu wynika, że wewnętrzny audyt urzędu wykazał, że nie da się zmienić dostawcy systemu bez szkody dla jego działania. GUS miał przeprowadzić zewnętrzny audyt, ale okazało się to niemożliwe, ponieważ zakończenie przetargu na jego autora było blokowane przez protesty.

W rozmowie z ISB Drewnowska dodała, że Asseco Poland kontynuuje rozmowy akwizycyjne o których informował wcześniej zarząd. W połowie maja prezes Adam Góral informował m.in., że w czerwcu jest możliwe podpisanie dwóch porozumień w sprawie przejęć hiszpańskich spółek informatycznych.

Asseco Poland miało 95,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 75,05 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 690,61 mln zł wobec 710,02 mln zł rok wcześniej

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland liczy na podpisanie umowy z ZUS do 10 października

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl