SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asseco Poland po sugestiach KNF wyemituje więcej akcji, niż planowało

Zarząd Asseco Poland zmienił uchwałę dotyczącą podwyższenia kapitału. Spółka wyemituje 3,88 mln akcji serii I, czyli o ponad 400 tys. więcej niż planowano wcześniej, wynika z komunikatu spółki. Zmiana jest związana z zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), według której spółka, która posiada akcje własne, również powinna otrzymać prawa poboru.

"Przychylamy się do sugestii KNF, który ocenił, że prawa do akcji powinny być przyznane również spółce" - powiedziała agencji ISB rzeczniczka Asseco Poland Katarzyna Drewnowska. Według niej, prawa do akcji zostaną zdeponowane na rachunku spółki, jednak zostaną one nieaktywnie - Asseco nie będzie mogło ich sprzedać, ani wykonać.

Zarząd Asseco Poland zdecydował ostatecznie o podwyższeniu kapitału przez emisję minimalnie 3,88 mln akcji. Pierwotnie miało to być do 3,41 mln nowych akcji.

Jednocześnie spółka podtrzymała zobowiązanie, że wraz z emisją nowych akcji, umorzy odpowiednią liczbę posiadanych przez siebie akcji własnych (oznacza to m.in., że nawet jeśli obecny akcjonariusz nie wykona prawa poboru, to jego udział w kapitale spółki ostatecznie nie spadnie).

W wyniku fuzji z Prokom Software, Asseco Poland stało się właścicielem 11.611.450 akcji własnych (treasury shares). W grudniu 2008 r. spółka sprzedała 1,4 mln z tych walorów.

Asseco Poland podawało wcześniej, że środki pozyskane z emisji akcji serii I zamierza przeznaczyć na nabycie małej i średniej wielkości podmiotów działających w branży IT, przede wszystkim w Europie Zachodniej. Zarząd ustalił cenę minimalną akcji na 60 zł. W środę ok. godz. 15:30 kurs wynosił 57,10 zł po wzroście o ok. 0,2%.

Spółka planowała pierwotnie przeprowadzić emisję akcji I w pierwszym kwartale, jednak pod koniec lutego przesunęła jej termin na drugi kwartał tego roku.

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland po sugestiach KNF wyemituje więcej akcji, niż planowało

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl