SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asseco Poland znów przeanalizuje akwizycję Sygnity

Asseco Poland ponownie przeanalizuje potencjalne przejęcie Sygnity, poinformowała spółka w komunikacie. UOKiK zgodził się w środę na tą akwizycję, ale decyzja zapadła po zakończeniu wezwania na akcje Sygnity, w związku z czym nie doszło ono do skutku.

"W związku z otrzymaniem pozytywnej decyzji UOKiK, Asseco Poland dokona ponownej analizy całości potencjalnej inwestycji oraz jej zasadności, mając na uwadze wyniki finansowe Sygnity opublikowane po ogłoszeniu wezwania, jak również niepokojące informacje dotyczące Sygnity z ostatnich dni" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej w tym tygodniu Sygnity poinformowało o zmianie na stanowisku prezesa. Janusz R. Guy zastąpi Norberta Biedrzyckiego.

Asseco Poland 22 lutego ogłosiło wezwanie na 100% akcji spółki Sygnity. Cenę za jedną akcję wyznaczono na 21,0 zł, a potencjalna transakcja miałaby wartość ok. 250 mln zł. Ostateczny termin zamknięcia zapisów kilka razy przekładano, ale w  poniedziałek 9 lipca upłynął maksymalny, dopuszczalny prawem 120-dniowy okres przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji Sygnity. Jednym z warunków powodzenia transakcji była bezwarunkowa zgoda UOKiK a tą podjęto dopiero w środę.

"Z badań przeprowadzonych przez UOKiK wynika, że na żadnym z analizowanych rynków ani Asseco, ani Sygnity nie ma pozycji dominującej obecnie i wykluczona została możliwość powstania pozycji dominującej tych spółek działających łącznie, po przejęciu kontroli przez Asseco nad Sygnity. Urząd potwierdził również, że koncentracja działalności spółek nie skutkuje ograniczeniem konkurencji na którymkolwiek z analizowanych rynków" - czytamy w komunikacie Asseco Poland.

We własnym oświadczeniu urząd poinformował, że w ramach prowadzonego postępowania organ antymonopolowy przeprowadził badanie ankietowe 47 przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie świadczenia usług IT.

Podkreślił, też że jego decyzja może zostać wykorzystana w ciągu dwóch lat.

Asseco Poland miało 104,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 97,2 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1273,8 mln zł wobec 1196,9 mln zł rok wcześniej.

Sygnity miało 6,39 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku (tj. V kwartale roku obrotowego 2011/2012) wobec 1,18 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 108,14 mln zł wobec 111,99 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland znów przeanalizuje akwizycję Sygnity

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl