SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Associated Press poprawia wyniki finansowe po raz pierwszy od 6 lat

W ub. r. agencja informacyjna Associated Press (AP) zanotowała wzrost przychodów i ponad 140 mln dol. zysku. Na poprawę wyników wpłynęła wyższa sprzedaż licencji dla mediów i duże wydarzenia sportowe w 2014 r. - Wielu wydawców wybrało nas jako jedynego zewnętrznego dostawcę treści - podkreśla Gary Pruitt, CEO agencji.

Article

Według opublikowanego przez AP komunikatu przychody agencji w ub. r. osiągnęły poziom 604 mln dol. To wzrost o 1 proc. w porównaniu z rokiem 2013. Firma zanotowała też najwyższy zysk od roku 2009 - 140,9 mln dol., podczas gdy rok wcześniej zyski AP zamknęły się kwotą 3,3 mln dol. Gwałtowny wzrost był spowodowany sprzedażą w połowie ub. r. przez AP 50 proc. akcji w firmie Stats LLC.

W komunikacie podkreślono, że wzrost przychodów w segmencie wideo był spowodowany głównie sprzedażą treści związanych z mistrzostwami świata w piłce nożnej oraz zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Soczi. Sprzedaż kontentu wideo zrekompensowała w dużej części straty przychodów ze sprzedaży informacji tekstowych.

W ub.r. jedna czwarta przychodów agencji pochodziła od wydawców prasowych, 47 proc. od nadawców telewizyjnych, 9 proc. od firm internetowych, 5 proc. od stacji radiowych i 7 proc. od innych agencji.

Prognozując sytuację finansową firmy w nadchodzącym roku Ken Dale, dyrektor finansowy AP, podkreślił, że przychody mogą ulec obniżeniu o 2 proc. w związku z brakiem w br. znaczących wydarzeń sportowych o zasięgu globalnym, umacnianiem się dolara oraz pogarszającą się sytuacją drukowanej prasy w USA.

Jednak w komentarzu do wydanego komunikatu Gary Pruitt, CEO AP nie ukrywa pewnego optymizmu. - Jesteśmy zadowoleni z miejsca, w którym obecnie znalazła się agencja, choć oczywiście wciąż naszym głównym celem jest dalszy rozwój i wzrost przychodów - podkreśla Pruitt. - Ostatnio obserwujemy na rynku trend, według którego wydawcy decydują się tylko na jedną agencję dostarczającą im zewnętrznych materiałów i informacji. Wielu wydawców zdecydowało, że to właśnie AP będzie dla nich jedynym dostawcą kontentu - ujawnia menedżer.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Associated Press poprawia wyniki finansowe po raz pierwszy od 6 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl