SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa kupiła Profilm

ATM Grupa kupiła 100% udziałów Profilmu - firmy zajmującej się produkcją filmową i telewizyjną. Wartość transakcji wyniosła 2,5 mln zł.

W ramach umowy ATM Grupa przejęła także Agencję Usług Telewizyjnych - spółkę zależną Profilmu - zajmującą się wynajmem sprzętu oraz świadczącą usługi postprodukcyjne.

Profilm Agencja Filmowa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku - powstała w 1988 roku. Firma realizuje programy dla dzieci takie jak: „Od przedszkola do Opola”, „Babcia Róża i Gryzelka”, rozrywkowe: „Pazury Skiby” i publicystyczne: „Bez znieczulenia”. Firma ma na swoim koncie zarówno wiele filmów dokumentalnych, reportaży jak i filmów fabularnych: „O dwóch takich, co nic nie ukradli”  oraz teatry telewizji, m.in.: „Toksyny”, „Naczelny”. Dodatkowo w okresie wiosenno-letnim, już od 13 lat, Profilm organizuje spotkania przedstawicieli środowiska medialnego – Niptel.

Do tej pory głównym odbiorcą Profilmu była TVP, dla której firma będzie nadal realizowała zamówienia. W 2008 roku ruszy produkcja filmu fabularnego „Miasto z morza” - w reżyserii Andrzeja Kotkowskiego, na podstawie książki „Tak trzymać” Stanisławy Fleszerowej-Muskat.

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami realizujemy strategię umacniania polskiego rynku producentów telewizyjnych. Obecnie w naszej branży pojawiają się coraz wyższe oczekiwania dotyczące producentów, zarówno pod kątem technologicznym, jak i merytorycznym. Mamy nadzieję, że razem z Profilmem będziemy się doskonale uzupełniać. Także lokalizacja firmy jest dla nas istotnym elementem. Gdańsk – podobnie jak Wrocław – do realizacji różnych form fabularnych jest bardzo atrakcyjnym, uniwersalnym w swoim wyglądzie miastem” – mówi Tomasz Kurzewski, prezes ATM Grupa.

ATM Grupa ma w planach przekazanie Profilmowi zleceń na realizację programów dziecięcych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa kupiła Profilm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl