SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skurczył się zysk ATM Grupy. Mniej z deweloperki i produkcji tv

W drugim kwartale br. przychody ATM Grupy spadły o 42,7 proc. do 47,94 mln zł, a zysk netto - z 9,87 do 1,1 mln zł. Firma dużo mniej zarabia z działalności deweloperskiej, zmalały też jej wyniki z produkcji filmów, seriali i programów.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy, fot. Jacek Poremba / materiały prasoweArticle

W całym pierwszym półroczu wpływy ATM Grupy zmalały ze 130,29 do 97,66 mln zł. Przy mniejszym spadku kosztów (wydatki na sprzedane usługi, towary i materiały zmniejszyły się ze 106,92 do 68,62 mln zł) zysk na poziomie operacyjnym poszedł w dół z 15,84 do 7,82 mln zł, a na poziomie netto - z 14,3 do 6,61 mln zł.

Produkcja tv mniej zyskowna, deweloperka ze stratą

Najmocniej na pogorszenie wyników ATM Grupy wpłynęła działalność deweloperska. W ujęciu półrocznym jej przychody skurczyły się z 37 do 9,05 mln zł, a rentowność netto - z 5 mln zł zysku do 1,64 mln zł straty.

Firma w sprawozdaniu wyjaśniła, że w pierwszej połowie ub.r. przychody jej segmentu deweloperskiego były rekordowo wysokie, bo spółka zależna zaksięgowała sprzedaż 15 z 20 wybudowanych w Szwecji jednostek mieszkalnych w zabudowie szeregowej.

Pion obejmujący produkcję filmów, seriali i programów zanotował spadek półrocznych wpływów z 64,35 do 57,87 mln zł, a jego zysk netto zmalał z 4,14 do 2,8 mln zł. W pierwszej połowie br. w 45 kanałach telewizyjnych można było oglądać 44 produkcje ATM Grupy. Ponadto firma jest w trakcie realizacji m.in. serialu „Absolutni debiutanci” dla Netfliksa oraz wstępnych prac nad filmem dokumentalnym o życiu Kory Jackowskiej opartym na książce „Się żyje. Kora. Biografia” Katarzyny Kubisiowskiej.

W segmencie zarządzania aktywami trwałymi, obejmującym m.in. wynajem sprzętu i hal do produkcji treści wideo oraz realizację transmisji sportowych, przychody zewnętrzne wzrosły z 28,61 do 30,18 mln zł, a zysk netto zmniejszył się z 4,33 do 2,35 mln zł.

Natomiast zysk z posiadanego pakietu akcji tworzącej gry i aplikacje mobilne spółki BoomBit poszedł w górę z 1,25 do 3,37 mln zł.

Po publikacji wyników z pierwszego półrocza akcje ATM Grupy na początku piątkowej sesji giełdowej taniały o 0,3 proc. do 3,29 zł. Przy takim kursie spółka jest wyceniana na 277,3 mln zł.

Z zeszłorocznego zysku ATM Grupa wypłaciła 21,92 mln zł dywidendy (po 26 groszy na akcję). Głównym akcjonariuszem firmy jest Kurzewski Investment, ma walory stanowiące 40,01 proc. kapitału i 52,87 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Przez ostatnie 12 miesięcy kurs ATM Grupy urósł o 15 proc.

Dołącz do dyskusji: Skurczył się zysk ATM Grupy. Mniej z deweloperki i produkcji tv

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kot
Zatrudniajcie więcej takich pseudoproducentow to zbankrutujecie😂
odpowiedź