SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Beuch i Andrzej Domański mają wejść do rady nadzorczej ATM Grupy

Kandydatami do rady nadzorczej firmy producenckiej ATM Grupa zostali Katarzyna Beuch (zgłoszona przez Rockbridge TFI) i Andrzej Domański (zgłoszony przez Nationale-Nederlanden OFE).

W sprawie powołania Katarzyny Beuch i Andrzeja Domańskiego do rady nadzorczej ATM Grupy akcjonariusze firmy będą głosowali na walnym zgromadzeniu wyznaczonym na 3 sierpnia.

Andrzej Domański w latach 2016-2019 był członkiem zarządu Eques Investment TFI. Wcześniej pełnił funkcje zarządcze m.in. w Noble Funds TFI i KBC TFI.

Katarzyna Beuch od połowy maja br. jest dyrektorem finansowym w Benefit Systems, a od 2013 roku niezależnym członkiem rady nadzorczej firmy Kruk. Wcześniej pracowała m.in. jako dyrektor ds. kontrolingu i analiz ekonomicznych w KGHM Polska Miedź, członek zarządu Getin Holding i szefowa departamentu rachunkowości w Santander Consumer Banku.

Głównymi akcjonariuszami ATM Grupy są szef jej rady nadzorczej Tomasz Kurzewski i Dorota Michalak-Kurzewska, mają udziały stanowiące 40,01 proc. kapitału i 52,87 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Zygmunt Solorz ma udziały stanowiące 17,42 proc. kapitału, Rockbridge TFI - 11,54 proc., a Nationale-Nederlanden OFE - 6,54 proc.

Oprócz Tomasza Kurzewskiego w radzie nadzorczej ATM Grupy są Marcin Michalak jako wiceprzewodniczący (od czerwca 2011 roku), Barbara Trzeciak-Pietkiewicz (od maja 2006 roku), Piotr Stępniak (od maja 2008 roku) oraz Artur Hoffman (od stycznia 2014 roku).

W pierwszym kwartale br. ATM Grupa zanotowała spadek przychodów o 8 proc. do 50,69 mln zł oraz zysku netto z 7,58 do 4,74 mln zł. Mocno zmalały jej wpływy i zysk z wynajmu sprzętu i hal predykcyjnych oraz kanału ATM Rozrywka, natomiast zysk EBITDA pionu produkcji zwiększył się z 5,25 do 8,99 mln zł.

W drugiej połowie marca w związku z epidemią koronawirusa firma musiała wstrzymać prace na wszystkich planach zdjęciowych. Wznowiła je w drugiej połowie maja.

W zeszły piątek na koniec sesji giełdowej kurs ATM Grupy wynosił 4,80 zł, co daje kapitalizację firmy w wysokości 404,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Beuch i Andrzej Domański mają wejść do rady nadzorczej ATM Grupy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl