SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Balladyna" w reżyserii Oskara Sadowskiego od 28 maja w Playerze

Wirtualny spektakl "Balladyna" pojawi się po raz pierwszy w internecie, dostępny będzie od 28 maja w Player.pl (TVN Discovery Polska) w cenie 20 zł przez 48 godzin. Reżyserem jest Oskar Sadowski.

Article

Będzie to pierwszy w Polsce wirtualny spektakl łączący teatr z kinem eksperymentalnym, który miał zostać wyprodukowany samodzielnie przez aktorów, którzy w porozumieniu między sobą filmowali się za pomocą telefonów komórkowych.

„Balladyna” była punktem wyjścia do stworzenia spektaklu o samotności, strachu, obsesji i miłości w czasach globalnej izolacji. Wszystkie postaci z dramatu Juliusza Słowackiego mają w nim swojego współczesnego odpowiednika, uwięzione są w domach, a w związku z tym z każdym dniem wpadają w coraz większy obłęd. Kumulacją emocji staje się wirtualna impreza podczas której spotykają się wszyscy bohaterowie i goście.

Próby i zdjęcia do sztuki trwały dwa miesiące, aktorzy własnymi siłami przygotowywali kostiumy, scenografię oraz miejsce do grania. Zdjęcia powstawały podczas wykonywania ich codziennych czynności: w mieszkaniach, na spacerze, w samochodzie. Próby do sztuki odbywały się przy pomocy wideo komunikatorów, potem wszystkie sceny zmontowano i zaanimowano w kolaże z efektami znanymi z portali społecznościowych.

W projekcie biorą udział m.in. Marta Zięba, Katarzyna Figura, Marcin Kowalczyk, Maja Pankiewicz, Sandra Korzeniak, Jacek Poniedziałek, Bartek Gelner, Jan Dravnel, Sonia Roszczuk, Paweł Smagała, Karolina Staniec, Rozalia Mierzicka, Julian Swieżewski, Dominika Biernat, Magdalena Celmer, Bartosz Ostrowski, Krystian Pesta, Karol Kubasiewcz, Michał Zieliński oraz Dominik Sadoch i Ola Rudnicka.

Reżyserem spektaklu jest Oskar Sadowski. Muzykę skomponował Baasch. Za montaż odpowiada Adrien Cognac i Wojciech Kaniewski, a za animacje Sebulec.

„Balladynę” będzie można oglądać w Playerze od 28 maja w formule transakcyjnej TVOD w cenie 20 zł  za 48 godzin. Połowa przychodów ze sprzedaży ma zostać przekazana bezpośrednio na konto twórców przedsięwzięcia.

Player.pl to platforma, która oferuje bibliotekę VOD: filmów, seriali, programów motoryzacyjnych, sportowych, a także ponad 40 kanałów live.

Pod koniec lutego br. Piotr Korycki, prezes TVN Discovery Polska, przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że z płatnej oferty subskrypcyjnej Player.pl na koniec ub.r. korzystało 300 tys. internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Balladyna" w reżyserii Oskara Sadowskiego od 28 maja w Playerze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl