SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bush, Clinton i Obama wesprą walkę z Covid-19. Chcą publicznie przyjąć szczepionkę

Byli prezydenci USA - Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton zadeklarowali publiczni swoje wsparcie dla nowego etapu walki z pandemią koronawirusa. Wszyscy trzej politycy zapowiedzieli, że chcą zachęcić Amerykanów do poddania się szczepieniom przeciwko Covid-19, i dlatego zamierzają pokazać publicznie że przyjęli ten środek.

Obecnie trwają intensywne prace nad szczepionką, która w założeniach ma uodpornić ludzi na zarażenie koronawirusem. Do tej pory własne rozwiązania w tym zakresie przedstawiły m.in. firmy Pfizer i Moderna.

Prezydenci do zastrzyku

W nadchodzącej fali szczepień przeciwko koronawirusowi istotna jest w równiej mierze  dostępność tych środków, jak też chęć ludzi do korzystania z takiej formy ochrony. Tymczasem w internecie pojawia się wiele głosów sugerujących, by unikać szczepienia w związku z możliwą perspektywą działań ubocznych lub nieskutecznością szczepionek.

Czytaj także: Komisja Europejska podpisała 6 umów na dostawy szczepionek; negocjacje z firmami wciąż jednak trwają

Do batalii w tej sprawie stanęli byli prezydenci Stanów Zjednoczonych, którzy w tym kraju cieszą się wysokim szacunkiem po zakończenia urzędu.

Jak podaje stacja CNN Bill Clinton, Barack Obama oraz George W. Bush zapowiedzieli  w wystąpieniach medialnych, że zamierzają przyjąć szczepionkę przeciwko Covid-19, i chcą to zrobić publicznie.

Wszyscy trzej byli prezydenci USA stwierdzili, że jeśli tylko otrzymają wiarygodne potwierdzenia na temat bezpieczeństwa szczepionki przeciwko Covid-19, to znajdą się w gronie pierwszych ochotników do skorzystania z tego środka.

Na razie nie wiadomo, czy przewidziane jest specjalne wydarzenie pokazujące na żywo udział byłych prezydentów USA w planowanym przedsięwzięciu. Sztaby polityków nie odpowiedziały na pytania w tej sprawie.

Czytaj także: Mało prawdopodobne osiągnięcie poziomu odporności zbiorowiskowej przed jesienią 2021

 

Dołącz do dyskusji: Bush, Clinton i Obama wesprą walkę z Covid-19. Chcą publicznie przyjąć szczepionkę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl