SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie żyje Barbara Warpechowska, była dziennikarka „Gazety Wyborczej” i „Pulsu Biznesu”

W wieku 71 zmarła dziennikarka prasowa Barbara Warpechowska. Była związana m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Pulsem Biznesu” i „Trybuną Górniczą”.

W serwisie „Trybuny Górniczej” podano, że Barbara Warpechowska zmarła w poniedziałek 30 października, po długiej walce z chorobą. - W ostatnich latach swojego życia pisała artykuły dla dziennika Puls Biznesu. Tak długo jak Jej sił starczyło. Ostatni tekst przesłała do redakcji w lutym tego roku, tuż przed pierwszym pójściem do szpitala - opisano.

Pogrzeb Barbary Warpechowskiej odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 10 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Katowicach.

Barbara Warpechowska przez wiele lat pracowała w katowickim oddziale „Gazety Wyborczej”, kierowała tam działem gospodarczym. Wcześniej była związana z prasą górniczą w Wodzisławiu Śląskim i Zabrzu.

Ponadto współpracowała z „Trybuną Górniczą” - pisała i redagowała artykuły oraz uczestniczyła w przygotowywaniu serwisu internetowego netTG.pl.

 

- W naszej redakcji znaliśmy Ją jako osobę niezwykle energiczną, twórczą i życzliwą. Pełną życiowej werwy i nowych pomysłów - podkreślono w serwisie „Trybuny Górniczej”.

- Jak mało który z dziennikarzy nie tylko pasjonowała się tematyką ekonomiczną, ale na prawdę na niej się znała. A że górnictwo jest częścią gospodarki, to i problemy tego sektora nie miały przed nią tajemnic. Dawała temu wyraz w wielu publikacjach, nie tylko w netTG.pl Gospodarka-Ludzie, czy Trybunie Górniczej - zaznaczono.

Dołącz do dyskusji: Nie żyje Barbara Warpechowska, była dziennikarka „Gazety Wyborczej” i „Pulsu Biznesu”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Km
Dobry człowiek, dobry redaktor. Dziś zrobiło się smutno.
odpowiedź
User
Jks
Pracowitość, pasja, zero egoizmu. Uroniłem łzę jak groch. Żegnaj Basiu
odpowiedź