SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartosz Panek wraca do Polskiego Radia. Będzie zarządzał Studiem Reportażu i Dokumentu

Na stanowisko redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia został powołany Bartosz Panek. Dziennikarz wraca do firmy po trzech latach pracy.

Bartosz Panek, fot. Igor Sławiński (Foto Everest)Bartosz Panek, fot. Igor Sławiński (Foto Everest)

- Przychodzę z zamiarem zapewniania Studiu optymalnego funkcjonowania w czasach zwrotu audiocentrycznego. Będę stawiał na rozwój najbardziej zaawansowanych form reportażu i dokumentu, w nawiązaniu do dobrych tradycji reportażu literackiego i artystycznego, unikalnego radiowego gatunku sztuki radiowej, nieobecnego w żadnym medium poza radiem - zapowiada Bartosz Panek. 

- Jednocześnie chcę zapewnić artystycznym formom dźwiękowego non-fiction lepszą widoczność i rozpoznawalność, również w netosferze. A jednocześnie nie zapominać o tym, jak doniosłą społecznie rolę pełni reportaż śledczy i interwencyjny - podkreśla.

CZYTAJ TEŻ: Kolejny dziennikarz przechodzi z Radia 357 do Trójki

W Polskim Radiu Bartosz Panek pracował już przez 20 lat, jako dziennikarz i reportażysta. W 2014 roku za reportaż „Chcę więcej” otrzymał międzynarodową nagrodę radiową Prix Italia. W 2020 roku w Wydawnictwie Czarne ukazała się jego debiutancka książka „U nas każdy jest prorokiem. O Tatarach w Polsce”.

Z nadawcą rozstał się w 2021 roku. - Przychodzę do redakcji, z której w ostatnich latach odeszła niemal połowa zespołu. Studio wymaga wzmocnienia, a także odbudowy swojego statusu. Życzyłbym sobie, kolegom i koleżankom oraz Polskiemu Radiu powrotu pod tym względem do czasów, gdy Studiem kierowała jego założycielka Janina Jankowska - dodaje Bartosz Panek.

Poprzednio redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia był Krzysztof Gottesman.

Roszady w Polskim Radiu

Po powołaniu nowych władz Polskiego Radio zmieniły się już dyrekcje wszystkich najważniejszych jednostek spółki, w tym jej czołowych anten. W Polskim Radiu 24 szefem został Grzegorz Frątczak (w miejsce Krzysztofa Świątka), w Trójce nową dyrektor została Agnieszka Szydłowska, a jej zastępcą Michał Nogaś (oboje po kilku latach przerwy wrócili do stacji), w Jedynce nowe kierownictwo tworzą Paulina Stolarek-Marat jako dyrektor oraz Jacek Czarnecki i Magdalena Szturemska jako jej zastępcy.

Natomiast w Dwójce szefem z początkiem lutego został Piotr Kędziorek, po rezygnacji poprzedniej dyrektor Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz i jej zastępcy Jacka Hawryluka.

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Borowiecka wraca do radiowej Trójki

Niedawno szefową Polskiego Radia dla Zagranicy została Natalia Bryżko-Zapór, a wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej i szefem portalu Polskiego Radia - Arkadiusz Jastrzębski. Od dwóch miesięcy dyrektorem IAR jest Wojciech Cegielski.

Natomiast ze stanowiska dyrektora biura programowego Polskiego Radia został zdymisjonowany Paweł Kwieciński, który pełnił tę funkcję ponad osiem lat.

Dołącz do dyskusji: Bartosz Panek wraca do Polskiego Radia. Będzie zarządzał Studiem Reportażu i Dokumentu

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytanko
Narodzona a7dycja Prix Italia to dzieło zbiorowe, komisja pomogła bardzo. Ktoś zna jego jakiś samodzielny materiał równie dobry?
odpowiedź
User
Tritable
Ambitne założenia
odpowiedź
User
imbryk
Ta nowomowa w określeniu priorytetów nowego naczelnika studia reportażu nie wróży zbyt dobrze.
odpowiedź