SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent Bayraktarów pod wrażeniem akcji Sierakowskiego, przekaże Ukrainie dron za darmo

Sławomir Sierakowski poinformował, że turecki producent przekaże bezpłatnie dron Bayraktar TB2 ukraińskim siłom zbrojnym. Dzięki temu 22,5 mln zł uzyskane ze zbiórki ogłoszonej przez publicystę trafi na pomoc humanitarną Ukraińcom, a dodatkowe prawie 2 mln zł - na fundusz wojskowy.

Article

Sierakowski w czwartek rano przytoczył na swoim profilu facebookowym wiadomość od rady dyrektorów firmy Baykar.

- W obliczu Pana kampanii, przekażemy dron Bayraktar TB2 Ukraińcom bezpłatnie, aby mogli jak najlepiej bronić swojej ojczyzny. I będziemy mieć na oku przeznaczenie zebranych funduszy przez ukraińskie organizacje charytatywne na cele, które służą wzmacnianiu Ukrainy - poinformowali szefowie spółki.

Podkreślili, że są pod wrażeniem zorganizowanej przez publicystę zbiórki, w której wzięły udział setki tysięcy Polaków. - Aspirujemy do tego, żeby ta oferta i ta kampania odniosły sukces w ratowaniu życia niewinnych Ukraińców w tak trudnych czasach. Modlimy się, żeby jak najszybciej się skończyły - dodali.

- Tym samym efekt naszych wysiłków został podwojony! Firma Baykar oficjalnie zadeklarowała, że nasz dron dla Ukrainy zostanie jej przekazany bez pobrania środków, czyli zebranych przez nas 22.500.000 zł. A my w porozumieniu ze stroną ukraińską i turecką będziemy mogli przeznaczyć zebrane środki na pomoc humanitarną dla ponoszącego straszną ofiarę społeczeństwa ukraińskiego - skomentował Sierakowski.

Na Bayraktara wpłaciło ponad 215 tys. Polaków

Zbiórka została ogłoszona przez Sławomira Sierakowskiego na platformie Zrzutka.pl pod koniec czerwca, wyznaczony cel 22,5 mln zł przekroczono w zeszłą niedzielę. Władze Zrzutki podkreśliły, że była to rekordowa akcja w historii platformy.

Obecnie suma wpłat wynosi już 24,3 mln zł, zbiórka potrwa jeszcze trzy dni. Ponadto na facebookowym fanpage’u Zrzutki prowadzone są licytacje atrakcji (np. wspólnej kolacji czy wizyty na planie zdjęciowym) oferowanych przez znane osoby.

- Ponieważ zebraliśmy nadwyżkę, czyli około 1,800,000 zł (plus wpływy z licytacji), to zgodnie z opisem zbiórki przekażemy je na fundusz ukraińskich sił zbrojnych prowadzony przez Narodowy Bank Ukrainy. Do końca tygodnia, gdy zbiórka zostanie ostatecznie zamknięta, ta suma może dalej rosnąć - zapowiedział Sierakowski.

Zwrócił uwagę, że licząc z wartością drona, który zostanie przekazany za darmo, dzięki zbiórce uzyskano dla Ukrainy ok. 50 mln zł. - W związku z tym mam taką wiadomość dla wszystkich pomagających mi bezpośrednio i dla postaci życia publicznego, które poparły nas, a przede wszystkim dla 217.000 Polek i Polaków (i prawie 1000 Białorusinek i Białorusinów): weźmiecie udział w militarnej obronie Ukrainy przed Rosją, a także w humanitarnej pomocy społeczeństwu - podkreślił.

 

Dołącz do dyskusji: Producent Bayraktarów pod wrażeniem akcji Sierakowskiego, przekaże Ukrainie dron za darmo

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szczepan
Świetna wiadomość!
odpowiedź
User
Nina
Wspaniała wiadomość! Braaawoooo!
odpowiedź
User
Embrion
Kampania organizowana według zasad marketingu, szczególnie rozbraja zamówienie 10 artykułów na ten temat na Wirtualnych Mediach. Próby wywołania fałszywego entuzjazmu charakterystyczne dla reklamy.
odpowiedź