SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Była dziennikarka TVP dołączyła do TV Republika

Do redakcji TV Republika dołączyła Beata Sylwestrzak. Dziennikarka do grudniowych zmian w Telewizji Polskiej była związana z portalem tvp.info. Później przez kilka miesięcy publikowała teksty na łamach portalu wPolityce.pl. 

Beata Sylwestrzak w TV Republika zajmuje się m.in. tematyką zagraniczną. Na potrzeby stacji przeprowadziła rozmowy na przykład z byłym premierem Słowacji Eduardem Hegerem. W portalu tvp.info, gdzie pracowała od czerwca 2019 roku, również chętnie podejmowała tematykę międzynarodową. Ponadto przygotowywała materiały o religii i kulturze.

Wcześniej dziennikarka była związana także z TVP3 Poznań. Współpracuje z Radiem Poznań (program „Między Niebem a Ziemią”). Sylwestrzak skończyła Wydział Neofilologii i Literatury, Studia Filologii Włoskiej ze specjalizacją literaturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest nauczycielką języka włoskiego. Posługuje się też angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Wielu byłych dziennikarzy TVP w TV Republika

Wcześniej do TV Republika z Telewizji Polskiej przeszli m.in. Danuta Holecka (prowadzi program „Dzisiaj” w dni powszednie), Michał Rachoń (jest dyrektorem programowym stacji), Miłosz Kłeczek, Jarosław Olechowski, Adrian Klarenbach, Adrian Borecki, Konrad Wąż, Kamil Trzaska, Rafał Patyra, Anna Popek czy Bogusz Jankowski.

TV Republika jest dostępna za pośrednictwem multipleksów eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice), multipleksów lokalnych (Jelenia Góra, Rybnik, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Wrocław, Świdnica, Lubin, Głogów), platform cyfrowych (Polsat Box, Canal+, Orange), a także sieci kablowych (m.in. Play/UPC Polska, Vectra). Stream TV Republika można oglądać za pośrednictwem strony internetowej tvrepublika.pl i YouTube.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W piątek szefostwo stacji złożyło w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o przyznanie koncesji w konkursie dotyczącym MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Jeśli to nastąpi, to kanał informacyjno-publicystyczny będzie dostępny bezpłatnie niemal w całej Polsce. Stacja dąży też do poprawy jakości obrazu i dźwięku.

Niedawno szef wydawców stacji Jarosław Olechowski zapowiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że TV Republika dąży do tego, aby wszędzie jej przekaz był nadawany w wysokiej rozdzielczości. Nadawca inwestuje w sprzęt, w tym cyfrowe stoły do realizacji dźwięku i oświetlenie. Już niebawem drogą satelitarną stacja powinna być nadawana w jakości HD.

Z danych Nielsena wynika, że w kwietniu br. udział w TV Republika w rynku wyniósł 3,04 proc. To wzrost o 3 278 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ub.r.

Dołącz do dyskusji: Była dziennikarka TVP dołączyła do TV Republika

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bests
Kolejna "patriotka". Odrażające
34 25
odpowiedź
User
On Wawa
Następna do kłamania
26 19
odpowiedź
User
Yo
Republika rośnie, dziennikarka kompetentna i bardzo dobrze. Dlaczego? Bo jest bardzo potrzebna przeciwwaga dla narracji lewicowo liberalnej.
34 34
odpowiedź