SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie ustawowa zmiana definicji wódki?

Producenci napojów spirytusowych nie zgadzają się ze zmianami definicji wódki przyjętymi przez sejmową komisję, deklaruje Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZPPPS) w specjalnym oświadczeniu.

"Znakomita większość producentów napojów spirytusowych w Polsce nie zgadza się z przyjętą dziś przez sejmową Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi rządową propozycją zmiany definicji Polskiej Wódki, która jest najważniejszym polskim chronionym oznaczeniem geograficznym. Nowelizacja ustawy o napojach spirytusowych zakłada ograniczenie surowców, z których mogłaby być produkowana Polska Wódka do żyta, pszenżyta, pszenicy, owsa, jęczmienia i ziemniaków, a tym samym wyklucza kukurydzę, najwydajniejszy krajowy surowiec" - deklaruje w oświadczeniu prezes ZPPPS Leszek Wiwała.

Prezes związku dodaje, że według producentów wódki takie zapisy źle wpłyną nie tylko na branżę spirytusową, ale przede wszystkim na polski potencjał eksportowy oraz rolnictwo. Dlatego też ZP PPS postuluje do parlamentu o przywrócenie w nowelizacji słowa „zboża".

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy jest organizacją branżową zrzeszającą producentów napojów spirytusowych, których udział w krajowym rynku wynosi ponad 70%.

Dołącz do dyskusji: Będzie ustawowa zmiana definicji wódki?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl