SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezpłatna aplikacja mobilna Arrels pomoże zlokalizować bezdomnych w Gdańsku

Gdańsk od 5 lipca br. udostępnia swoim mieszkańcom bezpłatną aplikację mobilną, która pomoże w zlokalizowaniu osób bezdomnych. Dzięki współpracy Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta z hiszpańską organizacją pozarządową z Barcelony dostępna jest polska wersja aplikacji mobilnej.

Article

Arrels jest bezpłatna, prosta w obsłudze i ma pomóc w zlokalizowaniu osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce udostępniło miasto Gdańsk – informuje portal gdansk.pl.

Dzięki aplikacji można wysłać powiadomienie do Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, gdy na ulicy zauważy się bezdomnego. Streetworkerzy organizacji mają dotrzeć na miejsce w ciągu 24-48 godzin i udzielić mu pomocy. Według organizacji system umożliwi ratowanie większej liczby bezdomnych w krótszym czasie.

Program jest dostępny za darmo w Google Play lub Apple Store. Po jego zainstalowaniu trzeba jedynie wybrać język polski, a w razie potrzeby wezwania pracownika towarzystwa – wysłać powiadomienie.

- Trzeba pamiętać o tym, że nie jesteśmy policją, ani służbami porządkowymi i nie posiadamy zastępów ludzi. Dlatego w Gdańsku aplikację będą „obsługiwać” dwie pary streetworkerów. To oznacza, że nie możemy działać ekspresowo. Nasi pracownicy w kolejności chronologicznej będą odwiedzać miejsca, gdzie przebywają bezdomni zgłoszeni za pomocą aplikacji –powiedział portalowi gdansk.pl, Paweł Jaskulski z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Promocja aplikacji obejmuje komunikację miejską

Kampania informacyjna o aplikacji na terenie Gdańska obejmuje przystanki autobusowe – pojawiły się na nich tzw. citylighty oraz plakaty w komunikacji miejskiej. W tramwajach i autobusach wyświetlane są także spoty instruktażowe - informujące, jak korzystać z systemu.

Aplikacja jest jednym z elementów polityki miejskiej, przyjętej 23 kwietnia br. przez Radę Miasta Gdańska w formie uchwały „Gdański Programu Rozwiązywania Problemu Bezdomności na lata 2018 – 2023”. Oprócz tego miasto, by walczyć z problemem bezdomności podjęło takie działania, jak uruchomienie mobilnego autobusu SOS,  w którym można skorzystać ze wsparcia ratownika, dostać ciepły posiłek oraz odzież. Wdrożyło także Parking Społecznie Odpowiedzialny, gdzie opłaty za parkowanie pobierają podopieczni Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta. Z kolei dochód uzyskany z opłat postojowych będzie przekazany na urządzenie noclegowni na Wyspie Sobieszewskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezpłatna aplikacja mobilna Arrels pomoże zlokalizować bezdomnych w Gdańsku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krzysztof200
poszukuję Zygmunta Płotki, może ktoś coś ???
odpowiedź