SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezrobocie w Polsce 9,7 proc., w całej UE - 9,5 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,7% w lutym 2011 r. wobec 9,7% w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,7% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,5%  wobec 9,6% w styczniu i rok 9,6% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w piątkowym komunikacie.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w lutym na poziomie 9,9%, wobec 10,0% w grudniu oraz w porównaniu do 10,0% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały: Holandia (4,3%), Luksemburg (4,5%) oraz Austria (4,8%), a najwyższy Hiszpania (20,5%), Litwa (17,4% w IV kw.)  oraz Łotwa (178,3% w IV kw.).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec lutego 2010 roku 13,2% wobec 13,0% miesiąc wcześniej. W lutym 2010 roku stopa ta wyniosła 13,2%.

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w Polsce 9,7 proc., w całej UE - 9,5 proc.

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gkalewski
To w takim razie podajecie fałszywe dane...Wczoraj w TVN Biznes p. Fedak i jakaś profesor ze Szkoły Kożmińskiego podawały skalę bezrobocia na pułapie 13,5%
odpowiedź
User
wojtek
wg. oficjalnych danych GUS w lutym 13.2 % , a z tym 9,7 % to robicie ładną klakiernie - komu się podlizujecie ? i na co ten slogan u góry strony : Wirtualnemedia na 1 w Polsce ... chyba w mijaniu się z prawdą nawet tą oficjalną .
odpowiedź
User
DE
jak tu nie mowic o manipulacji ,na tej samej stronie dwie informacje i to sprzeczne ,obie informacje dotycza bezrobocia
odpowiedź