SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biedronka reklamuje się jako pracodawca dla Ukraińców

Sieć sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) rozpoczęła kampanię employer brandingową skierowaną do Ukraińców szukających pracy w Polsce.

Article

W ramach promocji Biedronki jako pracodawcy, firma umieściła na swojej stronie w zakładce "kariera" informacje w języku ukraińskim. Równolegle działa infolinia rekrutacyjna (po polsku i ukraińsku).

- Wersja polska funkcjonuje przez cały tydzień, 24 godziny na dobę, a ukraińska działa codziennie w godzinach 8:00-22:00 - informuje portal Wirtualnemedia.pl Marta Śliwińska, starszy menedżer ds. budowania wizerunku pracodawcy w Jeronimo Martins Polska.

Dodatkowo detalista przygotował spot, którego bohaterką jest pracująca w Biedronce Ukrainka, Waleria. Opowiada o warunkach pracy w sklepie oraz o tym, jak znalazła w Biedronce zatrudnienie. Spot przygotowano w języku ukraińskim, można go oglądać m.in. w internecie.

 
- Udogodnienia te są reakcją naszej sieci na zmieniający się rynek pracy, który wymaga od pracodawców elastycznego podejścia i zrozumienia potrzeb kandydatów. Według danych GUS* co roku zwiększa się liczba zezwoleń na prace przyznawana cudzoziemcom - w 2018 r. takich pozwoleń było 328,8 tys., czyli blisko pięciokrotnie więcej w porównaniu do 2015 r. Ukraińcom wydano 72,5 proc. z tych zezwoleń. Dane GUS pokazują też, że obywatele tego kraju coraz częściej planują zostać w Polsce na studia i związać zamieszkać tu na stałe - dodaje Śliwińska.

Obsługą reklamową Biedronki zajmują się Duda Polska (kreacje i produkcja reklam) i dom mediowy Wavemaker (planowanie i zakup mediów). 

W pierwszym kwartale br. wpływy Biedronki ze sprzedaży wyniosły 2,9 mld euro, a przychody sprzedażowe zmalały o 0,8 proc. w skali roku (w euro), natomiast wzrosły o 2 proc. (w złotych). Sieć ma w Polsce 2902 sklepy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biedronka reklamuje się jako pracodawca dla Ukraińców

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Z biedry
Brud w sklepach, brak cen na towarach, beznadziejne pensje - ot i cały pracodawca.
20 3
odpowiedź
User
Marioczeladz
Niech pracuja, tylko jeśli już są na sklepie to chociaz minimum jezyka Polskiego niech maja, a nie że czlowiek podchodzi pyta o dany towar a ona mowi nuepaniemaju albo ja nie znaju. Ja bedac w Angli było to nie do pomyslalenia żeby chociaz minimum nie znać
22 4
odpowiedź
User
dr
Niech pracuja, tylko jeśli już są na sklepie to chociaz minimum jezyka Polskiego niech maja, a nie że czlowiek podchodzi pyta o dany towar a ona mowi nuepaniemaju albo ja nie znaju. Ja bedac w Angli było to nie do pomyslalenia żeby chociaz minimum nie znać
"na sklepie"... nie do pomyślenia, żeby chociaż minimum POLSKIEGO nie znać...
13 6
odpowiedź
User
Ukrainiec
Polska należy już nie tylko do Polaków, należy też do Ukraińców. To nasz kraj
12 6
odpowiedź
User
GrzegorzJarzynazeSzczecina
Dziś na kasie jutro w zarządzie. Mam nadzieję, że wielu dzisiejszych Ukraińców z kas w Biedronce przeskoczy na kierowników sklepów, potem do średniego zarządu. Najlepiej do działów marketingu i komunikacji. Są bardzo dobrzy i do tego o połowę tańsi. Wierzę, że pewnego dnia jeden z nich zostanie prezesem Biedronki w Polsce i zatrudni tylko swoich ziomków. Tego wam życzę bracia Ukraińcy. Tylko nie sprzedajecie tanio skóry jak Polacy.
10 8
odpowiedź