SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka otworzy sklepy w niedziele?

W części sklepów Biedronka pojawiły się automaty do sprzedaży opasek telemedycznych dla seniorów. W związku z tym powróciły spekulacje na temat tego, czy sieć nie zdecyduje się na otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe, korzystając z wyjątku dot. placówek medycznych. - Nie ma takiego planu - słyszymy od pracownika centrali Biedronki. Jednak handel z prób otwarcia sklepów w niedziele pewnie nie zrezygnuje.

Ustawiane w Biedronkach urządzenia ze sprzętem medycznym należą do spółki Teleopieka Medyczna. Serwis wiadomoscihandlowe.pl ujawnił, że podmiot ma wpisanych do rejestru ponad 600 zakładów leczniczych. Adresy pokrywają się z lokalizacjami sklepów Biedronka.

W sklepach sieci dostępne będą opaski telemedyczne SiDLY, które umożliwiają monitorowanie stanu noszącej jej osoby. W Biedronce urządzenie będzie oferowane ze zniżką za 599 zł, 200 zł taniej od ceny regularnej. Miesięczny abonament został dla klientów sieci obniżony z 39,90 zł do 33 zł

- Współpraca z Sidly ma charakter pilotażowy i w jej ramach w wybranych placówkach sieci, pojawiły się przygotowane stanowiska umożliwiające zapoznanie się z ofertą i sposobem działania opaski, a także ich zamówienie - informuje biuro prasowe Biedronki. - Ułatwiamy w ten sposób stworzenie największego i najbardziej kompleksowego systemu teleopieki dla seniorów, także tych, którzy mieszkają w dużej odległości od swoich bliskich, co utrudnia stałą opiekę stacjonarną – czytamy dalej.

Pojawienie się urządzeń ze sprzętem medycznym łączone jest z tworzeniem furtki do otwarcia sklepów w niedziele niehandlowe. Piotr Adamczak, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska, przekazał wręcz serwisowi Money.pl, że kierownicy sklepów otrzymali polecenie kompletowania załóg na siódmy dzień tygodnia

- Nie mamy takich planów - mówi pracownik Biedronki, pytany o otwarcie sklepów w niedziele objęte zakazem handlu. - Opinie prawne są co do tego, czy sklep może w niedziele działać jako placówka medyczna nie są jednoznaczne. - Część prawników uznaje, że to zgodne z prawem, inni, że nie jest to zgodne z prawem – mówi nasze źródło.

Biedronka chciała otworzyć sklepy w niedziele już w sierpniu. Wtedy pretekstem miało być uruchomienie wypożyczalni książek dla dzieci w wybranych sklepach. O sprawie zrobiło się głośno w w mediach, głos zabrała nawet minister rodziny i polityki społecznej i w ostatniej chwili firma wycofała się z tych planów. Wypożyczalnie książek działają w wybranych Biedronka, ale zakupów w niedziele w nich nie zrobimy.

- Celem firm handlowych jest sprzedaż w niedzielę – nie ukrywa pracownik Biedronki – Polacy chcą kupować w niedziele, nie wyrabiają się z zakupami w soboty – dodaje.

Szef "Solidarności" pisze do Ziobry

Triku na wypożyczalnie książek nie stosuje żadna z sieci, ale robią to pojedyncze sklepy franczyzowe, działające pod szyldami Topaz czy Carrefour Express, dzięki czemu s one ot warte każdą niedzielę. Takie praktyki chce ukrócić Solidarność.

Jej szef Piotr Duda wysłał do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry pismo, w którym domaga się, by uporczywe łamanie zakazu handlu w niedziele było traktowane jako przestępstwo, a nie tylko wykroczenie. Duda twierdzi, że przedsiębiorcom "opłaca się łamać prawo, tak długo, jak ich działalność oceniana jest jedynie przez pryzmat wykroczenia".

Szef związku domaga się także przeprowadzenia czynności sprawdzających lub wszczęcia postępowań karnych względem osób, które w uporczywy oraz złośliwy sposób powierzają pracownikom czynności związane z handlem w niedziele i święta.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/biedronka-otwarta-w-niedziele-ktore-sklepy-wizerunek-pracodawcy-jakie-zarobki ##

W drugim kwartale br. sprzedaż przychody sprzedażowe sklepów Biedronka liczone w złotych zwiększyły się rok do roku o 26,9 proc., a w ujęciu LFL o 22,5 proc. Liczone w euro wyniosły 4,4 mld euro, po wzroście o 23,7 proc.

W całym minionym półroczu firma otworzyła 40 nowych sklepów (wzrost liczy placówek netto wyniósł 33), zaś remont przeszło 127 sklepów.

Dołącz do dyskusji: Biedronka otworzy sklepy w niedziele?

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
Mając kasy samoobsługowe wystarczyło by zatrudnić ochronę do pilnowania i otworzyć bez pracowników. Towaru na dzień bez obsługi im starczy.
odpowiedź
User
waw
Mnie przeraża ślepota rządu na potrzebę przywrócenia normalnej sytuacji w handlu. Widzą tylko dudy i sukienników, którym handel w niedzielę jest nie w smak (no, może poza jednym, który inwestuje w fundusze z płazami w portfolio).
odpowiedź
User
Ec
Mnie przeraża ślepota rządu na potrzebę przywrócenia normalnej sytuacji w handlu. Widzą tylko dudy i sukienników, którym handel w niedzielę jest nie w smak (no, może poza jednym, który inwestuje w fundusze z płazami w portfolio).
Jedź do Francji i spróbuj zrobić zakupy w niedzielę. Tam możesz siąść pod francuskim drzewem i być przerażonym do woli. Na wszystkie francuskie rządy, od wielu lat.
odpowiedź