SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biedronka wprowadziła papierowe torby, część wpływów ze sprzedaży przekaże Bankom Żywności

Sieć sklepów Biedronka wprowadziła papierowe torby na zakupy, które pochodzą w połowie z recyclingu. W ramach akcji „Dobra Torba” część przychodów sprzedażowych przekaże Bankom Żywności.

Article

Dobra Torba to pierwsza w Biedronce papierowa torba, która połowie wykonana jest z papieru pochodzącego z recyclingu. Kosztuje 69 groszy za sztukę, z tego sieć 20 groszy z każdej sprzedanej torby przekaże Bankom Żywności.

Torba jest obecnie dostępna dla klientów ponad 650 sklepów sieci, m.in. w Warszawie i okolicach, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Trójmieście, Koszalinie, Świnoujściu, Wrocławiu, Opolu i na Śląsku. Oprócz tego sieć sklepów rozwija system przekazywania niesprzedanych, ale nadających się wciąż do zjedzenia produktów.

- Prowadzimy różnorodne działania, mające na celu zapobieganie marnowaniu żywności. Przekazywanie nadwyżek żywności organizacjom pomocowym, w tym Bankom Żywności, to ich bardzo istotna część. W samym 2018 r. Biedronka przekazała 4 876 ton żywności, co pozwoliło przygotować 9,75 miliona posiłków. Teraz ruszamy z nowym projektem Dobra Torba, dzięki któremu Banki Żywności otrzymywać będą dodatkowe wsparcie - tłumaczy Sylwia Krzyżycka, dyrektor działu ochrony środowiska z Jeronimo Martins Polska w komunikacie przekazanym Wirtualnemedia.pl.

Biedronka przekazuje nadmiar żywności

Program przekazywania nadwyżek żywności działa aktualnie w ponad 1300 sklepów Biedronka w całej Polsce. W skali kraju produkty trafiy już do ponad 70 organizacji: zarówno tych dużych, jak Caritas Polska i Caritas Diecezjalne, czy Federacji Polskich Banków Żywności, jak i pojedynczych, mniejszych organizacji. Sieć ciągle poszukuje też kolejnych organizacji pożytku publicznego zainteresowanych odbiorem nadwyżek żywności ze sklepów Biedronka.

- Otrzymane  dzięki sprzedaży Dobrej Torby środki przeznaczymy na działania Banków Żywności związane z odbiorem i dystrybucją żywności z sieci handlowych, w tym na koszty transportu i magazynowania. 1 zł umożliwia Bankom Żywności uratowanie 8 kg produktów spożywczych, z których można przygotować aż 16 posiłków - dodaje Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W ramach programu, prowadzonego przez Biedronkę i jej partnerów, produkty są przekazywane na zasadzie darowizny. Wśród nich znajdują się te z bliskim terminem przydatności do spożycia, z uszkodzonym opakowaniem, a także dojrzałe owoce i warzywa. Prawie 70 proc. przekazywanych towarów stanowią: świeże mięso, wędliny, wyroby garmażeryjne oraz ryby, które są wykorzystywane do przygotowywania posiłków w jadłodajniach i stołówkach, bądź paczek żywnościowych w punktach wydawania żywności dla osób potrzebujących.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biedronka wprowadziła papierowe torby, część wpływów ze sprzedaży przekaże Bankom Żywności

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gadu
Sieci chcą nas zachęcić do papierowych toreb? Niech papierowe torby kosztują tyle, ile plastikowe, albo plastikowe tyle, ile papierowe. Na razie jeśli jest wybór 25 groszy do 70 groszy, wielu wybierze tańszą opcję... papierowe torby są już w Lidlu od jakiegoś czasu...
1 0
odpowiedź
User
marketer
plastikowe siatki powinny byc zakazane! ja uzywam jednej i tej samej i zawsze nosze ze soba w torebce
2 1
odpowiedź
User
walter
A ja bym chcial klasyczna januszowo-nosaczowa biedronowke :(
2 1
odpowiedź