SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje „Big Brother 2”. „Przenikanie dwóch światów - telewizji i internetu”

Siódemka i player.pl rozpoczynają emisję drugiego sezonu show „Big Brothera”. Dzisiaj do Domu Wielkiego Brata wprowadzi się szesnastu uczestników reality-show. - Będzie jeszcze więcej emocji, dramaturgii, a także muzyki za sprawą specjalizującej się w tej branży Gabi Drzewieckiej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Mazurkiewicz, szefowa TVN7 i TVN Fabuła.

fot. TVN7Article

Druga edycja „Big Brothera” na antenie telewizyjnej Siódemki zadebiutuje w piątek, 13 września o godz. 20.00. Tego dnia do Domu Wielkiego Brata wprowadzi się 16 uczestników.

- „Big Brother” w tym roku świętuje 20-lecie. Jest to znakomity format, którego formuła praktycznie nie zmieniła się przez te wszystkie lata. Zmienia się jedynie świat opisywany przez ten program. „Big Brother” pokazuje jak ewoluuje społeczeństwo i jak zmieniają się czasy - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska.

Piętnastu uczestników zostało już wybranych do udziału w show, a szesnasty zostanie wyłoniony spośród trzech kandydatów, którzy zostali zaprezentowani kilka dni temu w „Dzień dobry TVN”. Właśnie trwa głosowanie SMS-owe wśród widzów - w programie weźmie udział osoba z największą liczbą głosów.

Oprócz szesnastki mieszkańców, którzy w „Big Brotherze” pojawią się 13 września, będą dołączać kolejne osoby. Na chwilę obecną Telewizja TVN ma wyłonionych kilkunastu kandydatów gotowych do wejścia do programu. Ilu z nich ostatecznie weźmie udział w projekcie będzie zależeć od bieżącej sytuacji w Domu Wielkiego Brata.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że w realizacji „Big Brothera” jesteśmy pod wieloma względami prekursorami na świecie. Po pierwsze, uczestnicy mieszkają w prawdziwym domu, a nie w studiu. Ten zabieg zmienił sposób patrzenia innych krajów produkujących program na kwestię lokacji. Po drugie, zaopatrzyliśmy dom w system nowoczesnych kamer, sterowanych automatycznie - informuje nas Sibilski.

„Big Brother” codziennie w TVN7

Życie uczestników „Big Brothera” widzowie Siódemki będą śledzić w „Big Brotherze”, od poniedziałku do czwartku oraz w soboty i niedziele o godz. 20.00. Będzie to główny odcinek programu, który potrwa jedną godzinę. Później - po godz. 23.00 - stacja pokaże „Big Brother Nocą” (od poniedziałku do czwartku).

W dni powszednie TVN7 szykuje trzy krótkie łączenia na żywo z Domem Wielkiego Brata: „Big Brother - Pobudka” (godz. 9.50), „Big Brother - Popołudnie” (godz. 14.25) oraz „Big Brother - Podwieczorek” (godz. 17.30). W piątki o godz. 20.00 TVN7 będzie emitować show na żywo „Big Brother Arena” (gościem specjalnym pierwszego wydania „Areny” będzie Edyta Górniak).

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Mazurkiewicz, w drugim sezonie nieco zmodyfikowana została struktura programu, a najważniejszą zmianą pod tym względem jest przeniesienie „Areny” z niedzieli na piątek. - Będzie jeszcze więcej emocji, dramaturgii, a także muzyki za sprawą specjalizującej się w tej branży Gabi Drzewieckiej. Postanowiliśmy delikatnie wyremontować Dom Wielkiego Brata, w którym między innymi będziemy mieli nie dwie, a jedną sypialnię, a dotychczasowe pomieszczenie z basenem przekształciliśmy na tzw. pokój zabaw - komentuje. - W kolejnej edycji „Big Brothera” nieco zmieniamy ekipę realizującą ten format, modyfikujemy elementy, które nie do końca działały wiosną, a także odświeżamy Dom Wielkiego Brata. Dodatkowo, chcemy jeszcze bardziej wzmocnić integrację telewizji z internetem - dodaje Ryszard Sibilski.

Mazurkiewicz zdradza nam, że show na żywo „Big Brother Arena” został przeniesiony z niedzieli na piątek z wielu powodów. - Przede wszystkim, z uwagi na dramaturgie programu, jest to najlepszy dzień na podsumowanie tygodniowych zadań i nominacji. Wiosenna edycja udowodniła siłę formatu i pokazała, że mamy wierną widownię. Nie boimy się więc starcia z innymi programami rozrywkowymi - komunikuje szefowa TVN7. - Jednocześnie cały czas wsłuchujemy się w głosy naszych widzów. To na ich prośbę w poprzednim sezonie zrezygnowaliśmy z sobotniego „Raportu”. Widzowie prosili nas o standardowe odcinki „Big Brothera” relacjonujące wydarzenia z Domu. To jest właśnie ogromy atut tego programu - realizujemy go na bieżąco i reagujemy na zaistniałe okoliczności, a właściwie współtworzymy z widzami - dodaje.

Tuż po zakończeniu „Big Brother Areny” widzowie zobaczą trwający pół godziny „Big Brother +”. - Z racji, że „Arena” zawsze wzbudzała największe emocje, postanowiliśmy tym razem tuż po jej zakończeniu łączyć się na żywo z Domem i pokazywać w Siódemce pierwsze reakcje mieszkańców po nominacjach i odejściu z programu jednego z uczestników - komentuje nam Katarzyna Mazurkiewicz.

Również podczas tej edycji nieprzerwany podgląd na żywo do wydarzeń z Domu Wielkiego Brata będzie dostępny dzięki serwisowi player.pl. Dzięki specjalnie przygotowanemu płatnemu pakietowi, użytkownicy zyskają możliwość oglądania czterech równoległych kanałów z transmisją live (od godzin porannych do późnowieczornych) oraz otrzymają dostęp do dodatkowych programów dostępnych tylko w Player.pl wraz z ekskluzywnymi materiałami, które nie trafiły na antenę TVN7.

Wszyscy użytkownicy Player.pl będą mieli bezpłatny dostęp (w modelu AVOD) do programów emitowanych codziennie na antenie Siódemki.

- „Big Brother” to przenikanie dwóch światów - telewizji i internetu. Musieliśmy je ze sobą połączyć, aby trafić w gusta współczesnego, wymagającego widza. Wydaje mi się, że zrealizowaliśmy założenie i dzięki temu program wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno w telewizji tradycyjnej, jak i świecie cyfrowym - mówi nam Ryszard Sibilski.

Oprócz TVN7 i player.pl, „Big Brother” trafi też na antenę główną TVN: na niedzielę o 17.00 stacja szykuje godzinny program „Big Brother Tydzień”, w którym podsumowane zostaną najważniejsze wydarzenia tygodnia. Będzie to przegląd wydarzeń ze wszystkich odcinków emitowanych w TVN7 w danym tygodniu.

Gospodarzami drugiego sezonu „Big Brothera” ponownie będą Małgorzata Ohme i Filip Chajzer. Do tego grona dołączy Gabi Drzewiecka, która względem poprzedniej edycji zastąpi Agnieszkę Woźniak-Starak (zrezygnowała ona z prowadzenia reality-show po tym jak w tragicznych okolicznościach zginał jej mąż Piotr).

- Gabi Drzewiecka to nasza nowa prowadząca. Jest to doskonała dziennikarka muzyczna, której inspiracje z przyjemnością wykorzystamy w naszym reality-show. Gabi była dla nas naturalnym wyborem, współpracuje z nami od dłuższego czasu, a ostatnio świetnie sprawdziła się podczas Top of the Top Sopot Festival czy współprowadząc „Dzień Dobry TVN”. Jestem przekonana, że wspólnie z Małgosią i Filipem stworzą wyjątkową edycję programu - informuje Mazurkiewicz.

Drzewiecka poprowadzi piątkową „Arenę” (wiosną gospodarzem tych wydań „Big Brothera” była Agnieszka Woźniak-Starak wraz z Bartoszem Jędrzejakiem). Z kolei cała trójka rotacyjnie będzie prowadzić „Big Brother Nocą” (poszczególne odcinki tego cyklu również będą miały jednego gospodarza - „Big Brother Nocą” wiosną prowadził głównie Filip Chajzer, a Małgorzata Ohme występowała w roli ekspertki).

- Oczywiście jesteśmy telewizją komercyjną i rozrywkową, chcemy jednak pokazywać to co jest właściwe dla społeczeństwa, uczyć Polaków odpowiednich postaw. Dlatego na bieżąco będziemy reagować na to co się dzieje w Domu Wielkiego Brata. Jeśli ktoś złamie społeczne normy, będzie zachowywał się w niewłaściwy sposób, od razu zwrócimy takiemu uczestnikowi uwagę. Jeśli to nie pomoże, dalszą konsekwencją może być nawet karne usunięcie z udziału w projekcie - komentuje Wirtualnemedia.pl Katarzyna Mazurkiewicz, szefowa TVN7 i TVN Fabuła.

Do jesiennej edycji „Big Brothera” zgłosiło się 28 tys. osób, które są zainteresowane zamieszkaniem w domu naszpikowanym kamerami.

- Jestem bardzo zadowolona z castingu. Tym razem  do programu zgłosiła się rekordowa liczba osób - 28 tys. To ponad dwa razy więcej niż w przypadku pierwszej edycji, co oznacza, że „Big Brother” się po prostu spodobał i coraz więcej osób chciałoby wprowadzić się do Domu w Gołkowie - wyraża swoją opinię szefowa Siódemki. - Do udziału w kolejnej edycji naszego eksperymentu wyłoniliśmy osoby różnorodne pod każdym względem. Jestem przekonana, że zaskoczymy naszych fanów - zdradza.

„Program jest soczewką społeczeństwa”

Uczestnicy wiosennej edycji „Big Brothera” wspólnie przyznają, że wzięli udział w programie przede wszystkim w celu przeżycia przygody. - Uczestnictwo w „Big Brotherze” było dla mnie niesamowitą przygodą, a także spełnieniem marzeń. Mieszkając w Londynie już od wielu lat oglądałam ten format, był to mój ulubiony program telewizyjny - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Wójcik, zwyciężeni show. Jako ciekawostkę mogę dodać, że 10 lat temu wysłałam swoje zgłoszenie do brytyjskiej edycji tego projektu, ale ostatecznie nie zostałam zaproszona na casting - dodaje.

Izabela Mączka - Inna uczestniczka „Big Brothera” - informuje nas, że postanowiła wysłać zgłoszenie do programu, ponieważ osiągnęła etap równowagi i spokoju w życiu. - Chciałam zrobić coś dla siebie. Potrzebowałam adrenaliny. Dokładnie drugiego dnia świąt zobaczyłam reklamę „Big Brothera” i tym samym pod wpływem chwili wypełniłam formularz. Nie spodziewałam się, że ktoś się do mnie odezwie i zaprosi na casting - mówi. - Przed wejściem do Domu Wielkiego Brata musiałam poukładać wiele kwestii związanych z opieką m.in.: znaleźć opiekę dla swoich dzieci, czy kwestie zawodowe. Musiałam się również przygotować mentalnie na udział w programie, ponieważ bardzo trudno było mi się rozstać na tak długi czas z bliskimi - dodaje.

Zdaniem Łukasza Darłaka do „Big Brothera” potrzebny jest pełny przekrój osobowości - zarówno osoby wyraziste i przebojowe, jak i uczestnicy do tak zwanego tła. - Program ten jest soczewką społeczeństwa, a więc dla każdego znajdzie się w nim miejsce - informuje nas. - Ważne jest jednak, aby być uodpornionym na różnego rodzaju hejt w internecie, który wylewa się na praktycznie każdego uczestnika. Nie należy się tym przejmować. Ponadto mieszkając w Domu Wielkiego Brata należy być sobą, a nie udawać kogoś innego - dodaje Magdalena Wójcik.

Darłak podkreśla fakt, że udział w „Big Brotherze” jest nieporównywalnie inny względem naszych wcześniejszych wyobrażeń o tym projekcie, ponieważ nie wszystkim udaje się odnaleźć w grupie. - Na przykład ja nie byłem lubiany i akceptowany przez znaczną część mieszkańców Domu Wielkiego Brata, co było dla mnie bardzo trudne. Jednak się nie poddałem, i walczyłem do samego końca. Nie chciałem rezygnować z tak ciekawego eksperymentu społecznego tylko z tego powodu, że parę osób mnie nie toleruje - zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl.

- Życie i zasady panujące w Domu Wielkiego Brata to było coś, co wynosiliśmy na zewnątrz po wyjściu z programu. Na przykład ja w swoim własnym domu przez jakiś czas czułam się skrępowana pamiętając, że każdy mój ruch tak długo śledziły kamery. Miałam również odruch, aby sprawdzić, czy mam przy sobie mikroport oraz czy jest on dobrze przypięty - komentuje Izabela Mączka.

Uczestnicy zgodnie przyznają, że po udziale w „Big Brotherze” znacznie wzrosła ich rozpoznawalność - Ludzie mnie bardzo często poznają na ulicy, zagadują, czy nawet robią zdjęcia z ukrycia. Jest to dla mnie bardzo miłe - informuje Wójcik.

- Bardzo się cieszę, że taki format jak „Big Brother” powrócił na polski rynek. Jest to znakomity show telewizyjny. Chciałabym jednak zwrócić uwagę, że to, co jest pokazywane w telewizji nie zawsze jest pełnym wymiarem tego, co się dzieje w Domu Wielkiego Brata. Wynika to z niubłagalnego czasu antenowego, Nie sposób w około 40 minut dokładnie zrelacjonować cały dzień, co może powodować, że widz nie ma - wyraża swoją opinię Mączka.

„Big Brother” hitem Siódemki

Reaktywowany po kilkunastu latach przerwy „Big Brother” na antenie TVN7 zadebiutował w niedzielę, 17 marca o godz. 20.00. W tym paśmie codziennie do 16 czerwca stacja emitowała główne odcinki programu (sobotnie wydania to tzw. „Raport” - emisja do 13 kwietnia, a niedzielne - „Arena”). Średnia widownia wszystkich odcinków wiosennego sezonu reality-show wyniosła 758 tys. osób, co przełożyło się na 5,28 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 8,85 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 6,96 proc. w grupie 16-59.

Zdecydowanie najwięcej widzów zgromadził nadany na żywo pierwszy odcinek, w którym widzowie poznali mieszkańców Domu Wielkiego Brata. Śledziło go 2,23 mln widzów. Finał zgromadził 1,14 mln osób.

- Jestem bardzo zadowolona z wiosennej edycji „Big Brothera”. Mieliśmy fantastyczne wyniki oglądalności zarówno w telewizji jak i na platformie player.pl. Program pokazał również, że jesteśmy pozytywnym i tolerancyjnym społeczeństwem. Świadczy o tym fakt, że reality-show wygrała Madzia Wójcik, która jest niezwykle dobrą, pełną empatii i otwartą na różnorodność dziewczyną - komentuje Wirtualnemedia.pl Katarzyna Mazurkiewicz.

Dołącz do dyskusji: Startuje „Big Brother 2”. „Przenikanie dwóch światów - telewizji i internetu”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spike
Tyle zachwytów nad programem już dawno nie czytałem - i tekst, który mnie rozwalił totalnie „program dla wymagającego widza” 😂
odpowiedź
User
Magic
Parafrazując tytuł „Przenikanie dwóch światów - gimbazy i desperatów” xd
odpowiedź
User
paff
Korporacyjne zachwyty nad szmirą dla pustaków!
odpowiedź