SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bill Gates, Jeff Bezos i Mark Zuckerberg będą wspólnie inwestować w czystą energię

Powstała organizacja o nazwie Breakthrough Energy Coalition, która ma inwestować w rozwiązania zapewniające produkcję energii bez udziału węgla. Jej twórcami są m.in. Bill Gates, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg i Jack Ma.

Bill Gates Article

Powstanie nowej organizacji ogłoszono oficjalnie podczas szczytu klimatycznego w Paryżu. Wśród założycieli Breakthrough Energy Coalition są m.in. współtwórca Microsoftu Bill Gates, szef Amazona Jeff Bezos, twórca Facebooka Mark Zuckerberg, a także Marc Benioff, CEO Salesforce i szef platformy Alibaba Jack Ma.

Jak podkreślają w komunikacie twórcy organizacji będzie ona walczyła o ograniczanie wytwarzania energii opartej na węglu i innych paliwach kopalnych po to, by ratować klimat na Ziemi. W miejsce tradycyjnych źródeł Breakthrough Energy Coalition chce inwestować w nowe rozwiązania dostarczające energię. W kręgu zainteresowania organizacji mają znaleźć się takie dziedziny jak transport, przemysł ciężki czy rolnictwo.

Na razie twórcy organizacji nie ujawnili precyzyjnych planów dotyczących swoich przyszłych inwestycji, nie wiadomo też dokładnie, czy będą one pochodziły wyłącznie z prywatnych środków największych graczy na rynku internetu i nowych technologii.

- Podstawowym celem naszej koalicji jest przyspieszenie procesu rozwijania czystych źródeł energii na świecie - podkreśla w komunikacie Bill Gates. - Chcemy też udowodnić, że inwestowanie w rozwój nowych wynalazków związanych z ekologią może być dochodowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bill Gates, Jeff Bezos i Mark Zuckerberg będą wspólnie inwestować w czystą energię

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Johny Bean
Precz z NWO !
9 8
odpowiedź
User
Twuj nick
Mało prawdopodobne aby inwestowali w naprawdę zieloną energię czyli biogaz, biopaliwa i biomasę.
8 8
odpowiedź
User
Otek
Tak oto powstaje klon w celach zbliżony do terrorystycznej organizacji o nazwie greenpeace
8 8
odpowiedź