SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BlackBerry w Orange

Orange dla Firm daje klientom możliwość przetestowania usługi BlackBerry w ramach oferty testowej Try&Buy.

W ramach Try&Buy klient otrzymuje na okres trzech tygodni pięć terminali BlackBerry 7290 oraz oprogramowanie testowe z czasową licencją. Dodatkowo aktywowana jest usługa BlackBerry na wybranych przez niego kartach SIM. Po okresie testowym klient decyduje o ew. komercyjnym zakupie usługi BlackBerry.

W przypadku komercyjnego zakupu usługi w czasie nie dłuższym niż 30 dni od zakończenia testów, klient otrzymuje specjalny rabat na usługę do wysokości 1 zł netto miesięcznie przez okres 2 pierwszych miesięcy. Pozostałe warunki komercyjne negocjowane są indywidualnie.

Oferta przetestowania usługi BlackBerry oraz ewentualnego jej zakupu skierowana jest tylko i wyłącznie dla klientów, którzy posiadają serwer pocztowy: Microsoft Exchange, IBM Lotus Domino Novell GroupWise. W przypadku, gdy klient nie korzysta lub nie posiada żadnego z powyższych serwerów pocztowych implementacja rozwiązania BlackBerry nie jest w chwili obecnej technicznie możliwa.

Skorzystanie z oferty BlackBerry Try&Buy wymaga podpisania przez klienta Umowy testowej na usługę. Przed podpisaniem Umowy testowej konieczna jest weryfikacja możliwości technicznych przeprowadzenia testów u klienta i ustalenia wspólnie z klientem daty rozpoczęcia i zakończenia testów usługi. Oferta testowa Black Berry Try&Buy jest komunikowana w prasie codziennej i biznesowej oraz internecie.

Jak działa usługa BlackBerry?
Cała synchronizacja poczty, kalendarza etc. odbywa się poprzez serwer BlackBerry Enterprise Server umieszczony wewnątrz sieci jej uzytkownika. To oprogramowanie odpowiada za kontakt z terminalami BlackBerry tj. wysyłkę odbiór maili, kalendarza, zadań itd. Wymiana danych odbywa się w specjalnie do tego utworzonym dedykowanym) APN: blackberry.net. Oprogramowanie odpowiada również za szyfrowanie i kompresowanie danych wymienianych pomiędzy terminalem BlackBerry, a siecią wewnętrzną. Ponadto oprogramowanie BlackBerry odpowiada za synchronizację danych z serwerem pocztowym

Kto jest użytkownikiem BlackBerry? Najczęściej jego użytkownikami są managerowie w firmach, kadra zarządzająca, a więc osoby potrzebujące natychmiastowego dostępu do informacji, muszące podejmować szybko decyzje, osoby dla których bardzo ważna jest praca grupowa - więc już nie tylko telefon, fax, mail, ale także aktualny kalendarz i dostęp do pełnej bazy kontaktów.

Z drugiej strony z rozwiązania BlackBerry często korzystają osoby/działy zatrudnione w terenie - mogą to być pracownicy sprzedaży, serwisu - w takich wypadkach również i one mogą uzyskać aktualną informację o zgłoszeniach i przydzielonych zadaniach bez konieczności pojawiania się w biurze. W takim wypadku nie ma konieczności wyposażania ich w dość drogie rozwiązania obejmujące laptopa wraz z odpowiednimi kartami rozszerzeń - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BlackBerry w Orange

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl