SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blik bardziej dostępny. Płatności na Allegro dla użytkowników PKO BP

Polski Standard Płatności (PSP), operator Blika wprowadził możliwość płatności za pomocą tej platformy bez kodu i potwierdzania w aplikacji mobilnej banku. Po wybraniu Blika jako metody płatności, zakup można będzie sfinalizować jednym kliknięciem na Allegro.

Article

Polski Standard Płatności wypracował na koniec 2020 r. zysk netto w wysokości 36 mln zł , wobec 1,6 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wyniosły 70,6 mln zł – to wzrost o blisko 71 proc. rok do roku (w 2019  r. spółka osiągnęła 41,3 mln przychodów).

Wynik operacyjny (EBIT, czyli wynik przed opodatkowaniem i kosztami finansowymi) PSP w 2020 r. wyniósł 27 mln zł wobec - 1,7 mln zł rok wcześniej. EBITDA (wynik przed opodatkowaniem, kosztami finansowymi oraz amortyzacją) wyniosła 30,5 mln zł wobec 1,7 ml zł rok wcześniej.

Blik w Allegro dla PKO BP
 
PSP zaznacza, że użytkownicy Allegro od dawna mają do wyboru dwie możliwości płacenia Blikiem: mogą skorzystać z sześciocyfrowego kodu inicjującego transakcję lub skrócić proces i potwierdzić płatność Blikiem w aplikacji mobilnej swojego banku już bez podawania kodu.

Czytaj także: Blik niedługo w wersji zbliżeniowej

Teraz zapowiedziano, że użytkownicy aplikacji IKO będą mogli zapłacić Blikiem na Allegro bez konieczności podawania kodu czy zatwierdzania transakcji w aplikacji mobilnej banku, a jedynie poprzez potwierdzenie płatności na Allegro.

Nowa metoda płatności wymagać będzie w pierwszym kroku bezpiecznej aktywacji tej opcji w IKO i będzie mogła być realizowana po zalogowaniu klienta na jego konto Allegro. Po realizacji płatności na Allegro użytkownik zawsze otrzyma potwierdzenie jej wykonania (tzw. powiadomienie push) z aplikacji mobilnej IKO na swoim smartfonie.

Bezpieczeństwo transakcji ma pozostać głównym kryterium, więc płacenie jednym kliknięciem na Allegro będzie możliwe tylko po wcześniejszym aktywowaniu takiego sposobu finalizacji płatności i jedynie na zaufanych urządzeniach. Jeśli klient Allegro będzie chciał zapłacić w serwisie z innego urządzenia, nadal konieczne będzie potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej banku.

- Blik z automatycznym potwierdzeniem płatności to obecnie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie do płatności w internecie – zapewnia w komunikacie Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.  - Klient dzięki niemu może prosto, szybko i bezpiecznie zapłacić za zakupy w sieci. Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym na rynku bankiem, który we współpracy z Polskim Standardem Płatności i Allegro wdrożył to rozwiązanie. Wierzymy, że wkrótce będzie ono wprowadzone w kolejnych sklepach internetowych i platformach handlowych, i stanie się rynkowym standardem.

Płatność Blikiem na Allegro bez kodu i bez potwierdzenia jest dostępna jedynie dla klientów, którzy dodali Allegro do zaufanych sklepów w aplikacji mobilnej IKO.

Po potwierdzeniu w aplikacji mobilnej IKO płatności bez kodu (w Allegro jako zaufanym sklepie), pojawia się ekran z propozycją włączenia opcji płatności bez konieczności ich każdorazowego potwierdzania.

Klient jest informowany, że taka opcja działać będzie dla wybranych płatności i za każdym razem dostanie powiadomienie (push) o dokonanej transakcji.

W aplikacji IKO klient ma opcje zarządzania ustawieniami – w tym włączanie i wyłączanie  opcji płatności bez kodu i bez potwierdzenia w poszczególnych sklepach internetowych.

Czytaj także: InPost Mobile z opcją przedłużenia odbioru paczki. Koniec z SMS Premium

 

Dołącz do dyskusji: Blik bardziej dostępny. Płatności na Allegro dla użytkowników PKO BP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl