SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Blue FM: To my zagłuszamy Eskę!!!

Dzisiaj rano Blue FM rozpoczęło emisję testowego programu

Wyjaśniło się już kto od wczoraj zagłusza sygnał Eski Kraków. Dzisiaj rano w specjalnym oświadczeniu przyznała się do tego Fundacja Rozwoju Kultury Ziemi Gdowskiej, były właściciel Radia Blue FM. Nadawca poinformował, iż od wtorku od 7 rano prowadzi "emisję techniczną próbnego sygnału na częstotliwości 97,7 FM".

W związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 4 grudnia 2003r. (sygn. II S.A. 3752/02) stwierdzającego nieważność decyzji koncesyjnych dotyczących nadawania programu Radia Eska Kraków a także mając na uwadze, rozpowszechniane w mediach nieprawdziwe i szkalujące informacje dotyczące Fundacji "Rozwój Kultury Ziemi Gdowskiej" prowadzącej w okresie od 1995 do 2002 r. Radio Blue FM niniejszym oświadczamy, iż w dniu 9 grudnia 2003 r. o godz. 7.00 Fundacja "Rozwój Kultury Ziemi Gdowskiej", rozpocznie emisję techniczną próbnego sygnału na częstotliwości 97,7 FM. Sygnał nadawany będzie z Kopca Kościuszki, gdzie Fundacja "Rozwój Kultury Ziemi Gdowskiej" w minionych latach wynajmowała i obecnie wynajmuje powierzchnię dla potrzeb prowadzonej przez siebie działalności - czytamy w oświadczeniu nadawcy.

Jak podkreśla Andrzej Lenart, Członek Rady Nadzorczej Fundacji, a obecnie dyrektor programowy krakowskiego Radia Region, "twierdzenie przez Naczelny Sąd Administracyjny nieważności decyzji powoduje zniesienie z mocą wsteczną następstw nieważnej decyzji przyznającej koncesję dla Radia Eska Kraków. Tak więc Naczelny Sąd Administracyjny wydając ww. wyrok przywrócił sytuację sprzed wydania decyzji koncesyjnej na rzecz Radia Eska Kraków, które obecnie nadaje swój program bez koncesji".

- Mając powyższe na uwadze, a w szczególności fakt akceptowania przez KRRiT działań nadawców polegających na emisji sygnału po wygaśnięciu koncesji wskutek bezczynności KRRiT, Fundacja "Rozwój Kultury Ziemi Gdowskiej" zmuszona została do podjecie powyższej decyzji. Jednocześnie oświadczamy, że z chwilą zastosowania się przez Spółkę Radio Eska S.A. do wyrok-u NSA i zaprzestania nadawania programu na ww. częstotliwości - Fundacja - mając na uwadze umożliwienie przeprowadzenie na nowo procesu koncesyjnego w spokojnej i nie podlegające żadnym naciskom atmosferze, jest gotowa natychmiast zaprzestać nadawania sygnału próbnego - dodaje Andrzej Lenart - Członek Rady Nadzorczej Fundacji.

Przypomnijmy, żę po raz pierwszy Rada odmówiła koncesji stacji Blue FM w kwietniu 2002 r. Wówczas nie przyznała jej nikomu. Blue FM odwołało się od tej decyzji. W drugim podejściu - w czerwcu 2002 r. - Rada postanowiła przyznać koncesję radiu Eska. Później wniosek o ponowne głosowanie nad koncesją dla Blue FM złożył ówczesny członek KRRiT Waldemar Dubaniowski (obecnie ubiega się o fotel prezesa TVP). Wniosek ten jednak upadł. Blue FM odwołał się od decyzji KRRiT do NSA.

12 grudnia 2002 r. Blue FM wyłączyło ostatecznie nadajnik. Dzień później nadawanie na tej częstotliwości rozpoczęła Eska Kraków.

Na temat zagłuszenia Eski więcej czytaj tutaj.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blue FM: To my zagłuszamy Eskę!!!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl