SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bogdan Rymanowski poprowadzi „Wydarzenia” oraz „Wydarzenia i opinie”. Zadebiutuje 1 października

W poniedziałek 1 października br. Bogdan Rymanowski zadebiutuje na antenie Telewizji Polsat i po raz pierwszy poprowadzi magazyn „Wydarzenia i opinie”, a w kolejnych dniach będzie gospodarzem głównego wydania „Wydarzeń”. Dziennikarz objął stanowisko szefa wydawców Polsat News.

Bogdan Rymanowski, fot. TVN24Bogdan Rymanowski, fot. TVN24

O tym, że Rymanowski od października br. rozpoczyna pracę w Telewizji Polsat portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w sierpniu br. Z końcem miesiąca dziennikarzowi kończy się okres wypowiedzenia po odejściu z TVN24 - o rozstaniu poinformował w maju, a z widzami „Kawy na ławę” i „Jeden na jeden” pożegnał się w połowie czerwca br. W Grupie TVN pracował 17 lat.

Bogdan Rymanowski obejmie stanowisko szefa wydawców w pionie publicystyki i informacji Telewizji Polsat, którym zarządza Dorota Gawryluk.

Ponadto Bogdan Rymanowski będzie jedną z twarzy głównego wydania „Wydarzeń” o godz. 18.50 oraz programu „Wydarzenia i opinie”, który nadawany jest tuż po zakończeniu serwisu. Ten magazyn w ramówce Polsat News jest obecny od wiosny. To najważniejsze wieczorne pasmo publicystyczne Polsat News (od 19.15 do 20.00). Gospodynią obu programów pozostaje Dorota Gawryluk.

Kariera Rymanowskiego w TVN24

W ostatnich latach Bogdan Rymanowski prowadził w TVN24 cykl wywiadów „Jeden na jeden” (emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 7:30) oraz niedzielny program przedpołudniowy „Kawa na ławę” (do 2010 roku pokazywany także w TVN).

Z Grupą TVN dziennikarz był związany nieprzerwanie od 2002 roku. We wrześniu 2003 roku zaczął prowadzić weekendowe „Fakty”, a od stycznia 2004 do marca 2006 roku był też gospodarzem programu w dni powszednie.

Ponadto prowadził magazyny publicystyczne w TVN24: w latach 2001–2010 - „24 godziny”, a w latach 2010-2012 - „Rozmowę Rymanowskiego”.

Wcześniej, w latach 1997-2001, prowadził w TVN „Fakty w południe” i niektóre wydania „Kropki nad i”. W 2001 roku był szefem i gospodarzem „Wydarzeń” w Telewizji Puls.

W latach 1990-1997 Rymanowski pracował w RMF FM, a w latach 1994-1996 współpracował z Telewizją Polską (prowadził „Puls dnia”). Napisał cztery książki faktograficzne: „Towarzystwo Lwa Rywina” (wspólnie z Pawłem Siennickim), „Ubek. Wina i skrucha”, „Zamach na prawdę” oraz „Gracze”.

Bogdan Rymanowski urodził się 17 października 1967 roku w Krakowie, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 80. działał w Federacji Młodzieży Walczącej. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 1990 roku w Radiu Kraków, gdzie był reporterem.

Piasecki zamiast Rymanowskiego w TVN24

Przypomnijmy, że Rymanowskiego od 3 września br. zastąpił Konrad Piasecki, który po dwóch latach zrezygnował z pracy w Radiu ZET. Prowadzi on poranne wywiady „Rozmowa Piaseckiego” (od poniedziałku do piątku o godz. 7.30) i niedzielny program „Kawa na ławę”.

W minionym półroczu grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 4,95 mld zł przychodów ze sprzedaży i 523,6 mln zł zysku netto. Firma miała sprzedanych 16,7 mln jednostkowych usług (2,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,72 mln abonentów (po spadku o 1,6 proc. w skali roku).

Dołącz do dyskusji: Bogdan Rymanowski poprowadzi „Wydarzenia” oraz „Wydarzenia i opinie”. Zadebiutuje 1 października

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mewa
Haaa ale żal mają co niektórzy na Ostrej, tak harowali z podlizami, tak szczuli a nadal będą zerem bo Gawryluk ściąga ludzi z zewnątrz ha ha ha.
odpowiedź
User
Adam M
I bardzo dobrze że Pan Bogdan odciął się od tego lewackiego szamba jakim jest TVN24. Pan Bogdan był za porządny aż się dziwie że tak długo wytrzymał w towarzyskie stetryczałej Kolendy Zalewskiej czy MO.
odpowiedź
User
Nicko
Gawryluk ściągnęła poważnego konkurenta dla siebie. Pewnie szybko ją przeskoczy
odpowiedź