SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bogdan Wasztyl dyrektorem TVP3 Kraków, Rafał Kotomski TVP3 Warszawa

Rada Mediów Narodowych powołała w czwartek dwóch nowych dyrektorów regionalnych ośrodków TVP: w Krakowie i Warszawie. Nie wyłoniono natomiast prezesa PAP. - Mamy na to czas do końca roku - podkreśla przewodniczący RMN, Krzysztof Czabański.

Krzysztof Czabański, Foto: Radio ZET Krzysztof Czabański, Foto: Radio ZET

W programie obrad było powołanie trzech dyrektorów ośrodków TVP (trzecim był Szczecin). Ostatecznie jednak powołano tylko na stanowiska dwie osoby: Bogdana Wasztyla na dyrektora TVP3 Kraków i Rafała Kotomskiego na szefa TVP3 Warszawa. Obaj byli dotychczas pełniącymi obowiązki dyrektorów. - Obaj bardzo dobrze zaprezentowali się ze swoimi planami programowymi - ocenia przewodniczący Czabański.

Wasztyl - ostatnio wiceprzewodniczący rady nadzorczej Radia Kraków - szefuje ośrodkowi TVP już od marca br.
Rafał Kotomski, dziennikarz i pisarz, p.o. dyrektora w warszawskim oddziale TVP jest od maja br.

Na czwartkowym posiedzeniu rozmawiano także na temat sytuacji w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła prezesa Tomasza Dudę.

Członkowie Rady wysłuchali zarówno stanowiska rady nadzorczej radia, jak i zawieszonego prezesa. W ciągu tygodnia zasięgną też opinii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a następnie rady programowej Radia Wrocław. - Uzbrojeni w taką wiedzę, decyzję w sprawie dalszych losów prezesa podejmiemy za tydzień - mówi dla Wirtualnemedia.pl Czabański.

Rada początkowo miała także wysłuchać Romana Młodkowskiego, kandydata na prezesa Polskiej Agencji Prasowej, jednak ostatecznie ten punkt obrad przesunięto na kolejne posiedzenie. Krzysztof Czabański podkreśla, że na wybór szefa agencji Rada ma czas do końca roku.

PAP nie ma prezesa od 12 października, gdy poprzedni szef spółki - Artur Dmochowski - najpierw został zawieszony przez radę nadzorczą Polskiej Agencji Prasowej, a kilka dni później sam zrezygnował z funkcji prezesa. Pełnił ją od maja ub.r., po tym jak wygrał konkurs przeprowadzony przez radę nadzorczą, od października ub.r. zgodnie z decyzją Rady Mediów Narodowych był jednym członkiem zarządu PAP.

W połowie października Rada Mediów Narodowych na członka zarządu firmy wybrała Hannę Myjak. Obecnie obowiązki prezesa pełni Tomasz Gziński, oddelegowany tam przez radę nadzorczą.

Zgodnie z przepisami Rada Mediów Narodowych powołuje i odwołuje zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia oraz PAP.

Dołącz do dyskusji: Bogdan Wasztyl dyrektorem TVP3 Kraków, Rafał Kotomski TVP3 Warszawa

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bla bla
Rozumiem,że teraz pan Wasztyl zrezygnuje z rady nadzorczej Radia Kraków.Chyba,że powtarza scenariusz PO. Ale przecież dobra zmiana miala to zmienić hę?
0 0
odpowiedź
User
fret
A kiedy zapowiadana rekonstrukcja rady mediów narodowych? I przegląd prezesów rozgłośni regionalnych? Niektórzy z nich za bardzo sie zbratali z PO i Nowoczesną. To błąd przed wyborami samorządowymi.
0 0
odpowiedź
User
Izabela
Zrezygnowaś z rady nadzorczej radia kraków (swoja droga ciekawa w niej zbieranina) to powinien w momencie powołania na p.o. dyrektora TVP Kraków. No , ale 9 mcy razy 3000 zł daje 27000 zł na łapę.

0 0
odpowiedź