SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bon turystyczny dzieli Polaków, krytykują go osoby bez dzieci

Osoby nieposiadające dzieci negatywnie oceniają bon turystyczny jako formę pomocy rodzinom. Zdecydowanie lepiej wprowadzenie bonu jest postrzegane jako wsparcie dla branży turystycznej - wynika z badania SW Research.

Fot. PixabayFot. Pixabay

Z końcem lipca rząd wprowadził Polski Bon Turystyczny, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin oraz pomoc osłabionej przez skutki pandemii COVID-19 branży turystycznej. Bon ma formę elektroniczną i jest ważny do końca marca 2022 r. Jego beneficjentami są rodziny z co najmniej jednym dzieckiem. Wynosi on jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Co trzeci Polak negatywnie ocenia wprowadzenie bonu turystycznego jako formę pomocy polskim rodzinom (34%). Odsetek ten jest najwyższy wśród osób nieposiadających dzieci. W przypadku tej grupy, prawie połowa respondentów krytykuje bon jako formę wsparcia rodzin (42%).

Odsetek osób przychylnie postrzegających bon turystyczny pod kątem wpływu na sytuację materialną polskich rodzin jest wyższy niż odsetek badanych przeciwnego zdania (pozytywna ocena – 37%). Czterech na dziesięciu potencjalnych beneficjentów bonu ma o nim dobrą opinię (41%).

Połowa Polaków pozytywnie ocenia bon turystyczny jako pomoc branży turystycznej (50%). Odmiennego zdania jest co piąty badany (20%).

Wśród osób, które deklarują, że będą korzystać z bonu turystycznego, co piąta zadeklarowała, że planuje zrobić to w sierpniu lub wrześniu tego roku (21%). Więcej niż 1/3 badanych chce wykorzystać bon w przyszłoroczne wakacje (36%), a co piąty beneficjent nie wie kiedy to zrobi (21%).

Ponad połowa respondentów deklaruje, że odpowiada im elektroniczna forma bonu (53%). Większość Polaków (77%) uważa też, że W trakcie epidemii koronawirusa płacenie bezgotówkowymi metodami jest bezpieczniejsze niż płacenie gotówką.

Badanie zostało przeprowadzone przez Agencję badań rynku i opinii SW Research w dniach 11-17 sierpnia 2020 r., metodą wywiadów on-line (CAWI), na panelu internetowym SW Panel. W badaniu zebrano 1007 ankiet z reprezentatywną ze względu na płeć, wiek i wielkość miejsca zamieszkania próbą grupy Polaków.

Dołącz do dyskusji: Bon turystyczny dzieli Polaków, krytykują go osoby bez dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl