SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Bony na innowacje dla MŚP": do 560 tys. zł dla firm na wdrożenia

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczęła przyjmowanie wniosków o dotacje w "Bonach na innowacje dla MŚP". Przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie kosztów wdrożenia innowacyjnych produktów lub rozwiązań procesowych w wysokości do 560 tys. zł na projekt. Poza konkursem ogólnym, w tym roku równolegle prowadzony jest konkurs na dofinansowanie projektów wpisujących się w realizację zasady dostępności.

fot. Shutterstock.comArticle

Bony na innowacje to działanie mające na celu stymulowanie współpracy świata nauki z przedsiębiorcami poprzez finansowanie usług dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw realizowanych przez jednostki naukowe i badawcze.

PARP przeznaczyła 25 mln zł na dofinansowanie inwestycji związanych z wdrożeniem w przedsiębiorstwach innowacji technologicznych (produktowych lub procesowej). Ze wsparcia będą mogli skorzystać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy z powodzeniem zakończyli projekt w etapie usługowym.

Nabór wniosków w ramach konkursu "na inwestycje" już ruszył, a aplikacje będzie można składać do 7 stycznia 2020 r. Maksymalna wartość dofinansowania inwestycji wdrożeniowych dla jednego projektu to 560 tys. zł. Wnioski będą przyjmowane w czterech rundach, co ma usprawnić proces oceny projektów.

Z kolei do 28 listopada br. można składać wnioski o wsparcie w ramach "Bonów na innowacje dla MŚP" - etap 1 usługowy. Przedsiębiorcy mogą tutaj uzyskać maksymalnie 340 tys. zł dofinansowania na usługi jednostek naukowych, które pomogą w opracowaniu nowego lub znaczącym ulepszeniu dotychczasowego produktu. Wsparciem może być objęty zarówno wyrób czy usługa, jak i technologia lub nowy projekt wzorniczy.

Minimalny wkład własny przedsiębiorcy to 15 proc. całkowitego kosztu projektu.

Dołącz do dyskusji: "Bony na innowacje dla MŚP": do 560 tys. zł dla firm na wdrożenia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl