SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bortnowska, Pasikowski, Stuhr i Szymielewicz nominowani do Nagrody TOK FM

Halina Bortnowska, Katarzyna Szymielewicz oraz duet Władysław Pasikowski i Maciej Stuhr to nominowani do tegorocznej Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk. Laureat ogłoszony zostanie 1 marca br.

Bortnowska, Pasikowski, Stuhr i Szymielewicz nominowani do Nagrody TOK FM

Czwórka tych osób wybrana została spośród dziesięciu kandydatur wyłonionych w głosowaniu redakcji radia ze zgłoszeń słuchaczy.

Halina Bortnowska-Dąbrowska to filozof, teolog, publicystka, uczestniczka ruchu ekumenicznego. Animatorka działań społecznych dla młodzieży i więźniów. Została doceniona za to, że "swoją działalnością, swoim sposobem bycia, mówienia, pozytywnego nastawienia "do świata i ludzi" przy równoczesnym, gdy trzeba, wskazywaniu na to, co niewłaściwe, w pełni zasługuje na takie wyróżnienie. Za umiejętność sprawienia, że Magdalena Środa pochyla głowę ze wstydem i się tego nie wstydzi".

Reżyser Władysław Pasikowski i aktor Maciej Stuhr to twórcy filmu "Pokłosie". Zgłaszający podkreślili, że "podjął się roli niewdzięcznej i zupełnie niefilmowej. Stał się rzecznikiem ważnej dla nas wszystkich sprawy. Nie chodzi tu jedynie o problem rozliczeń z przeszłością, z potworną historią polskich "Jedwabnych". Chodzi raczej o to, kim jesteśmy dziś i jakie wartości chcemy reprezentować” oraz "za talent, odwagę i wyczucie taktu".

Katarzyna Szymielewicz jest jedną z założycielek Fundacji "Panoptykon", która powstała, aby działać na rzecz ochrony praw człowieka w kontekście rozwoju tego, co określamy mianem ''społeczeństwa nadzorowanego''. Zgłaszający pisali o niej: "będzie symbolicznym wsparciem dla organizacji pozarządowych w Polsce, pokazaniem, iż działalność w ramach społeczeństwa obywatelskiego ma faktyczny wpływ na rzeczywistość".

Spośród tych trzech nominacji kapituła wybierze laureata Nagrody Radia TOK FM. Przyznana zostanie ona osobie, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub zmieniły polską rzeczywistość

W kapitule zasiadają: Janina Paradowska, Jerzy Baczyński, Jacek Żakowski, Daniel Passent, Tomasz Sekielski, Dominika Wielowieyska, prof. Elżbieta Mączyńska, prof. Magdalena Środa, Wiesław Rozłucki, Jan Wróbel, Tomasz Raczek, Joanna Solska, Mikołaj Lizut, Tadeusz Mosz, Maciej Głogowski, Cezary Łasiczka, Jakub Janiszewski, Grzegorz Chlasta, Bartosz Dąbrowski, Paweł Sulik, Agata Kowalska, Tomasz Kwaśniewski, Hanna Zielińska, Wojciech Krzyżaniak, Przemysław Iwańczyk, Anna Wacławik-Orpik, Kamila Ceran, Piotr Zorć, Aneta Pytrus, Kamil Wróblewski, Patrycja Wanat i Agnieszka Lichnerowicz.

W tym roku Nagroda Radia TOK FM otrzymała imię Anny Laszuk, wieloletniej dziennikarki radia. Zdecydowano tak, aby upamiętnić jej odwagę w przełamywaniu stereotypów, zaangażowanie i pasję, z jaką podejmowała walkę o prawa człowieka. Statuetkę zaprojektował Krzysztof Smaga.

Wręczenie wyróżnienia odbędzie się podczas uroczystej gali 1 marca br. w warszawskim klubie Loft44.

W zeszłym roku Nagrodę Radia TOK FM otrzymała Danuta Wałęsa, a dwa lata uhonorowany został nią Michał Boni.

Z danych Radio Track wynika, że w IV kwartale 2012 roku udział TOK FM w rynku wyniósł 1,10 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bortnowska, Pasikowski, Stuhr i Szymielewicz nominowani do Nagrody TOK FM

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yogidługonogi
Sami swoi wybiorą laureata z grona samych swoich. To się nazywa świat zaimpregnowany. Cóż, każdy ma prawo ograniczać się do towarzystwa wzajemnej adoracji.
12 9
odpowiedź
User
marko
"za talent, odwagę i wyczucie taktu" - to uzasadnienie nagrody dla Pasikowskiego i młodego Stuhra - kpiny czy kabaret?
10 9
odpowiedź