SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brainly z 9 mln dolarów od inwestorów. Otworzy biuro w Nowym Jorku

Międzynarodowy edukacyjny serwis społecznościowy Brainly, w Polsce działający jako Zadane.pl, uzyskał 9 milionów dolarów od amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Portal przeznaczy te środki m.in. na otwarcie biura w Nowym Jorku.

Michał BorkowskiArticle

9 milionów dolarów amerykańskich zainwestowały w Brainly fundusze General Catalyst Partners, Runa Capital, Learn Capital i Point Nine. Catalyst inwestuje głównie w USA, był zaangażowany kapitałowo m.in. w Snapchat i Airbnb. Nie podano, jaką część udziałów w Brainly przejęły fundusze w ramach tej inwestycji.

Pozyskane środki Brainly przeznaczy na rozwój, m.in. uruchomienie biura w Nowym Jorku, którym kierował będzie Michał Borkowski, jeden ze współzałożycieli serwisu. Ponadto portal zatrudni nowych programistów i specjalistów IT/mobile w Polsce. Zapowiada, że chce być liderem wśród edukacyjnych serwisów społecznościowych oraz rozwijać działalność międzynarodową, ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Zachodniej.

- Dzięki wsparciu inwestorów możemy realizować naszą wizję portalu, wzbogacić ją o doświadczenia nowych ludzi, których zamierzamy zatrudnić, by stworzyć Brainly nowej generacji. Uzyskane środki pozwolą na błyskawiczny rozwój portalu oraz rozwój serwisu w kolejnych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych - przekonuje Michał Borkowski.

Uruchomiony w 2009 roku Brainly funkcjonuje obecnie w 12 wersjach językowych w 35 krajach na całym świecie, w Polsce pod nazwą Zadane.pl. Użytkownicy serwisu (głównie uczniowie) mogą zadawać i odpowiadać na pytania dotyczące różnych dziedzin wiedzy. Brainly podaje, że miesięcznie ma ponad 30 mln użytkowników, w ciągu godziny zadawanych jest ponad 10 tys. pytań, a nad poprawnością merytoryczną treści czuwa ponad 450 moderatorów.

W Polsce Zadane.pl w lipcu br. odwiedziło 451,7 tys. użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki), natomiast w czerwcu - 2,17 mln, a w maju - 2,92 mln.

Dołącz do dyskusji: Brainly z 9 mln dolarów od inwestorów. Otworzy biuro w Nowym Jorku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ziutek
podawanie wynikow portalu edukacyjnego w lipcu. GJ
odpowiedź
User
yzy
Runa Capital to akurat fundusz rosyjski, nie amerykański...
odpowiedź
User
Xiltyn
Nikt nie napisał, że jest. Napisano tylko, że następujące fundusze zainwestowały 9mln USD oraz, że General Catalyst Partners inwestuje głównie w produkty rodzime im, czyli te ze Stanów.
odpowiedź