SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Brainly z 9 mln dolarów od inwestorów. Otworzy biuro w Nowym Jorku

Międzynarodowy edukacyjny serwis społecznościowy Brainly, w Polsce działający jako Zadane.pl, uzyskał 9 milionów dolarów od amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Portal przeznaczy te środki m.in. na otwarcie biura w Nowym Jorku.

Michał Borkowski Article

9 milionów dolarów amerykańskich zainwestowały w Brainly fundusze General Catalyst Partners, Runa Capital, Learn Capital i Point Nine. Catalyst inwestuje głównie w USA, był zaangażowany kapitałowo m.in. w Snapchat i Airbnb. Nie podano, jaką część udziałów w Brainly przejęły fundusze w ramach tej inwestycji.

Pozyskane środki Brainly przeznaczy na rozwój, m.in. uruchomienie biura w Nowym Jorku, którym kierował będzie Michał Borkowski, jeden ze współzałożycieli serwisu. Ponadto portal zatrudni nowych programistów i specjalistów IT/mobile w Polsce. Zapowiada, że chce być liderem wśród edukacyjnych serwisów społecznościowych oraz rozwijać działalność międzynarodową, ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Zachodniej.

- Dzięki wsparciu inwestorów możemy realizować naszą wizję portalu, wzbogacić ją o doświadczenia nowych ludzi, których zamierzamy zatrudnić, by stworzyć Brainly nowej generacji. Uzyskane środki pozwolą na błyskawiczny rozwój portalu oraz rozwój serwisu w kolejnych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych - przekonuje Michał Borkowski.

Uruchomiony w 2009 roku Brainly funkcjonuje obecnie w 12 wersjach językowych w 35 krajach na całym świecie, w Polsce pod nazwą Zadane.pl. Użytkownicy serwisu (głównie uczniowie) mogą zadawać i odpowiadać na pytania dotyczące różnych dziedzin wiedzy. Brainly podaje, że miesięcznie ma ponad 30 mln użytkowników, w ciągu godziny zadawanych jest ponad 10 tys. pytań, a nad poprawnością merytoryczną treści czuwa ponad 450 moderatorów.

W Polsce Zadane.pl w lipcu br. odwiedziło 451,7 tys. użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki), natomiast w czerwcu - 2,17 mln, a w maju - 2,92 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brainly z 9 mln dolarów od inwestorów. Otworzy biuro w Nowym Jorku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ziutek
podawanie wynikow portalu edukacyjnego w lipcu. GJ
13 8
odpowiedź
User
yzy
Runa Capital to akurat fundusz rosyjski, nie amerykański...
8 8
odpowiedź
User
Xiltyn
Nikt nie napisał, że jest. Napisano tylko, że następujące fundusze zainwestowały 9mln USD oraz, że General Catalyst Partners inwestuje głównie w produkty rodzime im, czyli te ze Stanów.
8 8
odpowiedź