SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BRE Bank zaoferuje 12,37 mln zł akcji nowej emisji po 160 zł/ szt.

W ramach nowej emisji z prawem poboru BRE Bank zaoferuje 12.371.200 akcji po cenie emisyjnej160 zł za jedną akcję, poinformował bank w prospekcie emisyjnym. 12 jednostkowych praw poboru uprawnia do zapisania się na 5 akcji nowej emisji.

BRE Bank zaoferuje 12,37 mln zł akcji nowej emisji po 160 zł/ szt.

Dniem ustalenia prawa poboru będzie 18 maja. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 19 do 26 maja.

"W ramach oferty inwestorzy mogą zapisać się na liczbę akcji nowej emisji, do jakiej uprawniają posiadane jednostkowe prawa poboru. Jednocześnie osoby, które na koniec dnia 18 maja były akcjonariuszami BRE Banku mogą również złożyć tzw. zapis dodatkowy na dowolną liczbę oferowanych akcji, nie większą niż wielkość oferty" - podano w prospekcie.

Przy założeniu, że inwestorzy kupią wszystkie oferowane akcje, wartość emisji wyniesie ok. 2 mld zł brutto.

Bank poinformował w prospekcie, że 60% środków z emisji przeznaczy na dostosowanie wskaźnika funduszy podstawowych Tier I do potencjalnych przyszłych wymogów kapitałowych, zaś 40% wpływów z emisji wesprze realizację ogłoszonej na początku marca strategii rozwoju. Środki te bank zamierza wykorzystać do końca 2012 roku.

"Strategia banku obejmuje m.in. przyspieszenie wzrostu istniejących podstawowych linii biznesowych w segmencie bankowości detalicznej i korporacji i rynków finansowych, zwiększenie udziału rynkowego w segmencie detalicznych kredytów pozahipotecznych oraz wzmocnienie pozycji w wybranych rozwijających się obszarach bankowości korporacyjnej" - podano w prospekcie.

Commerzbank, główny akcjonariusz BRE Banku, wykona w całości przysługujące mu prawo poboru (69,78% oferty). Deutsche Bank, oddział w Londynie gwarantuje objęcie pozostałych 30,22% oferowanych akcji.

"Commerzbank potwierdził formalnie, że obejmie swoje prawie 70%, tym samym potwierdzając swoje mocne zainteresowanie tym rynkiem, na którym można osiągać ponadprzeciętne dochody" - powiedział Grendowicz dziennikarzom w czwartek.

Funkcję globalnego koordynatora i wyłącznego prowadzącego księgę popytu pełni Deutsche Bank, odział w Londynie, zaś funkcję krajowego menedżera oferty i oferującego pełni Dom Inwestycyjny BRE. Commerzbank Corporates&Markets pełni funkcję współzarządzającego ofertą.

Grendowicz poinformował, że polityka dywidendowa banku po ofercie nie zmieni się.

"Polityką banku było do tej pory, aby do momentu, kiedy jesteśmy w stanie zaoferować inwestorom zwrot z zainwestowanego kapitału, nie wypłacać dywidendy. W momencie, w którym wypracowany zysk będzie przyrastał w tempie wyższym niż możliwości osiągania atrakcyjnego wzrostu, to tę politykę zrewidujemy" - powiedział prezes.

BRE Bank miał 115,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 77,22 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w I kw. 2010 roku bank miał 78,42 mln zł zysku netto wobec 66,84 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE Bank zaoferuje 12,37 mln zł akcji nowej emisji po 160 zł/ szt.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl