SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BRE zaprezentuje nową strategię rozwoju 1 marca

Zarząd BRE Banku zaprezentuje 1 marca nową strategię rozwoju, poinformował prezes BRE Mariusz Grendowicz. Z jego wypowiedzi wynika, że miałaby ona zakładać m.in. mocniejsze wejście w kredyty samochodowe i dalszą indywidualizacje oferty dla klientów detalicznych.

"Istotnie zwiększyliśmy powtarzalne przychody przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Posiadamy kilka miliardów złotych ‘bufora płynnościowego', który wykorzystamy w obliczu spodziewanej systematycznej poprawy sytuacji gospodarczej oraz ‘odwilży' kredytowej. Zdecydowanie poprawiliśmy wskaźnik kosztów do dochodów. Przygotowaliśmy platformę do dynamicznego wzrostu, którego założenia przedstawimy w nowej strategii" - powiedział dziennikarzom we wtorek Grendowicz.

Nie ujawnił szczegółów planowanej strategii, jednak z wypowiedzi prezesa BRE wynika, że jednym z jej elementów powinno być m.in. mocniejsze wejście w kredyty samochodowe, dalsza indywidualizacja oferty dla klientów detalicznych i postawienie na jakość w segmencie korporacyjnym.

W ramach przeprowadzonego w 2009 roku programu optymalizacji BREnova bank zrealizował 296 mln zł oszczędności wobec zaplanowanych 280 mln zł.

W 2009 roku BRE pozyskał 480 tys. nowych klientów i 5,1 mld zł depozytów. Odpisy netto w 2009 wyniosły 1,09 mld zł i były ponad czterokrotnie większe niż rok wcześniej, z czego 656,5 mln zł w segmencie korporacyjnym i 440 mln zł w segmencie detalicznym.

Przychody BRE w 2009 wyniosły 2,85 mld zł, wobec 2,68 mld zł rok wcześniej. Dynamika kredytów brutto wyniosła 2,7% do 54,4 mld zł. Z kolei dynamika depozytów wyniosła 13,4% do 42,8 mld zł. Wskaźnik kredyty do depozytów wyniósł 78,1%.

Wskaźnik kosztów do dochodów C/I wyniósł 54,2% na koniec 2009 wobec 57,7% rok wcześniej. Współczynnik wypłacalności wyniósł 11,5%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE zaprezentuje nową strategię rozwoju 1 marca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl