SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brian Kwon nowym prezesem LG Electronics. Zmiany w kadrze zarządzającej firmy

Od 1 grudnia Brian Kwon, obecny szef działów mobile communications i home entertainment, objął funkcję CEO koncernu technologicznego LG Electronics. Od przyszłego roku nowe stanowiska kierownicze obejmą Hyoung-sei (pokieruje działem home entertainment), Morris Lee (nowy prezes mobile communications), Bae Doo-yong (nowy dyrektor finansowy). William Cho obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. strategii.

Brian Kwon Article

Brian Kwon zastępuje na stanowisku odchodzącego z firmy Jo Seong-jin, który był prezesem LG Electronics od grudnia 2016 roku.

Kwon pracuje w LG od 1987 roku i pełnił różnorodne funkcje, odpowiadając między innymi za planowanie biznesu LG Wales oraz kierował działem monitorów. W roku 2014 objął stanowisko szefa działu home entertainment. Uzyskał dyplom licencjata na Narodowym Uniwersytecie Seulskim oraz tytuł MBA na Aalto University w Finlandii.

Kierowanie działem home entertainment przejmuje wiceprezes Park Hyoung-sei po ponad 25 latach pracy w kategorii obejmującej telewizory, komputery, PC i monitory. Przez znaczną częśc kariery był związany z rynkiem amerykańskim. Studiował w USA na University of Michigan oraz Indiana University.

Morris Lee, nowy wiceprezes opowiedziany za dział mobile communications, rozpoczął pracę jeszcze w firmie Goldstar w roku 1988 i pełnił funkcje w działach biznesowych LG Mobile, TV oraz IT, a także przez pięć lat zajmował stanowisko wiceprezesa spółki macierzystej LG Corp. Jest absolwentem wydziału zarządzania na Korea University.

Wiceprezes Bae Doo-yong obejmuje stanowisko dyrektora finansowego po siedmiu latach kierowania działem podatkowo-handlowym firmy LG.Z kncernem związany od 2005 roku. Jest absolwentem Narodowego Uniwersytetu Seulskiego, a ponadto studiował na George Washington University w USA.

W LG ponownie utworzono stanowisko dyrektora ds. strategii (CSO), który będzie współpracował ze wszystkimi jednostkami biznesowymi, a także z siostrzanymi spółkami LG. Funkcję dyrektora ds. strategii obejmie William Cho, który powróci do centrali LG po sześciu latach kierowania działalnością w Ameryce Północnej.

Jak podaje w komunikacie LG, utworzenie stanowiska CSO to wynik koncentracji firmy na "przyspieszeniu cyfrowej transformacji we wszystkich obszarach działalności firmy i wdrażaniu rozwiązań bazujących na danych".

Duże zmiany w LG Electronics

Zmiany kadrowe w kierownictwie LG mają związek z celami strategicznymi firmy na kolejne miesiące. W planach jest utworzenie ośrodka Future Technology Center, który będzie podlegał dyrektorowi ds. technologii i wesprze działające już laboratorium sztucznej inteligencji Artificial Intelligence Lab, laboratorium robotyczne Advanced Robotics Lab i biuro zarządzania projektami Business Project Management Office.

Zostaną też wzmocnione i rozbudowane przyszłościowe piony biznesowe o dużym potencjale, które będą rozwijały działania w takich dziedzinach jak inteligentny dom, partnerstwa kontentowe czy uroda (beauty care).

- Ponadto, rozpocznie się wdrażanie innych zmian organizacyjnych mających na celu przyspieszenie podejmowania decyzji w kluczowych obszarach, a część odpowiedzialności za zagraniczną działalność badawczo-rozwojową, produkcję, zakupy i projektowanie zostanie przekazana centrali LG - informuje w komunikacie koncern.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brian Kwon nowym prezesem LG Electronics. Zmiany w kadrze zarządzającej firmy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl