SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bronisław Komorowski liderem rankingu zaufania, największą nieufność wzbudza Palikot

Prezydent Bronisław Komorowski pozostaje liderem rankingu zaufania - ufa mu 70 proc. ankietowanych. Największą nieufność wzbudza Janusz Palikot - zaufania do tego polityka nie ma 52 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Największe zmiany w sondażu - w porównaniu do badania ze stycznia - dotyczą ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Zaufanie do Arłukowicza spadło w lutym o 5 punktów proc. a nieufność wzrosła o 8 punktów proc. Zaufanie do Kopacz zmniejszyło się w lutowym sondażu o 5 punktów proc. a nieufność wobec niej wzrosła o 7 punktów proc.

Według sondażu zaufanie do prezydenta Komorowskiego wzrosło w stosunku do badania ze stycznia o 2 punkty proc. W lutym nieufność pod adresem Komorowskiego wyraziło 11 proc. ankietowanych (bez zmian).

Drugie miejsce w rankingu zaufania utrzymał polityk SLD Ryszard Kalisz, któremu ufa 50 proc. respondentów, czyli o 3 punkty więcej niż w ubiegłym miesiącu. Nieufność wobec Kalisza zadeklarowało w lutym 16 proc. badanych (mniej o 2 punkty proc. w porównaniu ze styczniem).

Trzecie miejsce nadal zajmuje minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, do którego zaufanie ma 44 proc. badanych (spadek o 2 punkty proc. w stosunku do stycznia). Szefowi MSZ nie ufa 17 proc. respondentów (bez zmian).

Czwarte miejsce w rankingu zaufania zajął premier Donald Tusk; zaufanie do szefa rządu zadeklarowało w lutym 38 proc. ankietowanych, czyli o 3 punkty proc. mniej niż w poprzednim sondażu. Natomiast grupa osób nie ufająca premierowi wzrosła, w porównaniu ze styczniem, o 2 punkty proc. do 43 proc.

Na piątym miejscu w rankingu zaufania uplasował się lider SLD Leszek Miller, któremu ufa 37 proc. ankietowanych, czyli o 2 punkty proc. więcej niż w styczniu. Szefowi Sojuszu nie ufa natomiast 28 proc. badanych (spadek o 3 punkty proc.).

Kolejne miejsca w rankingu zaufania zajęli: wiceszef PO Grzegorz Schetyna - 32 proc. (wzrost o 1 punkt proc.), szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro - 32 proc. (bez zmian), prezes PiS Jarosław Kaczyński - 31 proc. (wzrost o 4 punkty proc.), wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński - 30 proc. (wzrost o 1 punkt proc.).

Za nimi uplasowali się: minister sprawiedliwości Jarosław Gowin - 30 proc. (bez zmian), marszałek Sejmu Ewa Kopacz - 29 proc. (spadek o 5 punktów proc. w porównaniu z sondażem ze stycznia), minister administracji i cyfryzacji Michał Boni - 24 proc.(bez zmian), poseł PiS Antoni Macierewicz - 23 proc. (wzrost o 1 punkt proc.), szef Ruchu Palikota Janusz Palikot - 23 proc. (spadek o 3 punkty proc.), marszałek Senatu Bogdan Borusewicz - 22 proc. (bez zmian), minister finansów Jacek Rostowski - 21 proc. (spadek o 2 punkty proc.).

Rzecznik PiS Adam Hofman cieszy się zaufaniem 17 proc. badanych (w styczniu nie był uwzględniony w sondażu), prokurator generalny Andrzej Seremet - 16 proc. (spadek o 1 punkt proc.), minister zdrowia Bartosz Arłukowicz - 16 proc. (spadek o 5 punktów proc.), minister transportu Sławomir Nowak - 15 proc. (bez zmian),

15 proc. respondentów obdarzyło zaufaniem posłankę RP Annę Grodzką (w styczniu nie była uwzględniona w sondażu), 14 proc. zaufało wicemarszałek Sejmu i byłej już posłance klubu RP Wandzie Nowickiej (o 5 punktów proc. więcej niż w styczniu)

Zaufanie do ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza wyraziło 8 proc. badanych (w styczniu nie był uwzględniony w sondażu), a kandydatowi PiS na premiera rządu technicznego prof. Piotrowi Glińskiemu zaufało 6 proc. ankietowanych (bez zmian). Szef SLD na Mazowszu Włodzimierz Czarzasty cieszy się zaufaniem 5 proc. badanych (nie był uwzględniony w sondażu ze stycznia), a ministrowi skarbu Mikołajowi Budzanowskiemu ufa 3 proc. respondentów (w styczniu nie był uwzględniony w sondażu).

Liderem rankingu nieufności został w lutym szef RP Janusz Palikot - nieufność wobec niego wyraziło 52 proc. ankietowanych, czyli o 4 punkty proc. więcej niż w styczniu. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął szef PiS - Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa 50 proc. badanych, co oznacza, że poziom nieufności wobec niego spadł w porównaniu do stycznia o 4 punkty proc.

Trzecie miejsce w rankingu nieufności zajął w lutym premier Donald Tusk (43 proc. badanych - o 2 punkty proc. więcej niż w styczniu). Czwarty w tym rankingu jest Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 41 proc. (spadek o 2 punkty proc.).

Na piątym miejscu uplasowała się Ewa Kopacz - marszałek Sejmu nie ufa 38 proc. respondentów, co oznacza wzrost nieufności o 7 punktów proc. Szóste miejsce zajął Zbigniew Ziobro (37 proc., spadek o 1 punkt procentowy).

Kolejne pozycje w rankingu nieufności zajęli: Bartosz Arłukowicz (33 proc., wzrost o 8 punktów proc.), Anna Grodzka (30 proc.), Leszek Miller (28 proc., spadek o 3 punkty proc.), Jacek Rostowski (23 proc., wzrost o 3 punkty proc.), Adam Hofman (20 proc.), Sławomir Nowak (19 proc., wzrost o 6 punktów proc.), Radosław Sikorski (17 proc., bez zmian), Grzegorz Schetyna (17 proc., spadek o 2 punkty proc.), Ryszard Kalisz (16 proc., spadek o 2 punkty proc.), Jarosław Gowin (16 proc., wzrost o 1 punkt. proc.), Włodzimierz Czarzasty (16 proc.), Michał Boni (15 proc., wzrost o 1 punkt proc.), Wanda Nowicka (15 proc., wzrost o 6 punktów proc.).

Prezydentowi Komorowskiemu nie ufa 11 proc. ankietowanych (bez zmian), Andrzejowi Seremetowi 11 proc. (wzrost o 1 punkt proc.), Bogdanowi Borusewiczowi 10 proc. (wzrost o 2 punkty proc.), Januszowi Piechocińskiemu 8 proc. (wzrost o 1 punkt proc.), Piotrowi Glińskiemu 6 proc. (bez zmian), Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi 5 proc., Mikołajowi Budzanowskiemu 3 proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 31 stycznia - 6 lutego na liczącej 1111 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Dołącz do dyskusji: Bronisław Komorowski liderem rankingu zaufania, największą nieufność wzbudza Palikot

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl