SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Burger King przeprasza za obraźliwe reklamy podczas Wielkiego Tygodnia

Sieć fast foodów Burger King w Hiszpanii przeprosiła za kampanię reklamową, która wywołała oburzenie wśród katolików podczas Wielkiego Tygodnia. Została oskarżona za profanację symboliki Eucharystii.

Article

„Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni naszą akcją mającą na celu promocję naszych warzywnych produktów podczas Wielkiego Tygodnia. Naszym zamiarem nigdy nie było nikogo urazić, zdecydowaliśmy o natychmiastowym wstrzymaniu kampanii"– ogłosił Burger King w Niedzielę Wielkanocną na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Sieć fast foodów opublikowała na billboardach w całej Hiszpanii słowa Jezusa, które wypowiedział podczas Ostatniej Wieczerzy: "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy".  Burger King zmodyfikował je tak, aby promować nowego wegetariańskiego burgera - do cytatu dodano słowa "który nie ma mięsa". Kampania reklamowa wywołała oburzenie tysięcy katolików, kilku księży i ​​biskupa.

Na plakatach pojawiły się też hasła „Ciało z mojego ciała”, ze słowem „mięso”, które zostało przekreślone i zastąpione słowem „warzywa”.

Reklamy wywołały spore oburzenie. Hiszpańscy katolicy zaczęli w mediach społecznościowych akcję bojkotu Burger Kinga hashtagiem #BoicotBurgerKing zaczął krążyć w mediach społecznościowych, a na platformie CitizenGO uruchomiono zbiórkę  podpisów pod petycją.

„Wyśmiewają się z Eucharystii i śmierci Chrystusa w najświętszym dla chrześcijan czasie. Korzystają z Wielkiego Tygodnia, aby rozpocząć kampanię ofensywną skierowaną do milionów wierzących w celu uzyskania rozgłosu i zarobienia pieniędzy. Czas zareagować bojkotem Burger Kinga” - napisano w petycji, w której autorzy domagają się usunięcia reklam, przeprosin i zwolnienia dyrektora firmy.

„Pieniądze to jedyna rzecz, którą te firmy rozumieją i dopiero po bojkocie zaczną szanować chrześcijan i Jezusa Chrystusa tak, jak na to zasługują” - napisano.

Do poniedziałku 18 kwietnia pod petycją znalazło się ponad 22 tys. podpisów.

Dołącz do dyskusji: Burger King przeprasza za obraźliwe reklamy podczas Wielkiego Tygodnia

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
Nie ma dnia, by płatki śniegu nie były czymś obrażone i oburzone.
odpowiedź
User
hehe
Nie ma dnia, by płatki śniegu nie były czymś obrażone i oburzone.


zrób coś podobnego z jarmułka i półksiężycem to w przypadku jarmułki oburzenie będzie w postaci sankcji i sprzedaży majątku narodowego na zapłacenie anty-s odszkodowań, a w przypadku półksiężyca będą łuny na miastami.
odpowiedź
User
karramba
To akurat byłą cham_ska akcja, ale Chrystusowi nie zaszkodzi, on zawsze zwycięża, a takie rzeczy to tylko woda na jego wieczny młyn. Tak że, chcieli się wypromowac na Jezusie i się skompromitowali. Fricking lame corporate "trick" as usual
odpowiedź