SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jolanta Ojczyk i Łukasz Guza w redakcji Business Insider. Startuje sekcja "Prawo"

Serwis Business Insider Polska uruchomił nową kategorię, poświęconą o tematyce prawnej. Do redakcji dołączyli także kolejni dziennikarze, specjalizujący się właśnie w prawie: Jolanta Ojczyk i Łukasz Guza. W listopadzie redakcję wzmocni również Łukasz Zalewski, specjalizujący się w tematyce podatkowej.

Article

Szefową nowego działu „Prawo” została Jolanta Ojczyk. Do zarządzanej przez nią sekcji trafią zagadnienia z zakresu prawa gospodarczego, regulacji dotyczących rynku pracy i zabezpieczenia emerytalno-rentowego oraz podatków. - To była trudna decyzja. Miałam bardzo dobrą, dającą dużo satysfakcji pracę, ale Mikołaj Kunica przekonał mnie do podjęcia nowego wyzwania. Wierzę, że razem stworzymy sekcję z aktualnymi artykułami dotyczącymi prawa pracy, podatków i szeroko rozumianego prawa gospodarczego - komentuje Ojczyk.

Dziennikarka od ponad 20 lat zajmuje się dziennikarstwem prawnym jako dziennikarka i redaktorka. Pracowała najpierw w „Gazecie Prawnej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”, a następnie w „Rzeczpospolitej”, gdzie była zastępcą kierownika Działu Prawa. Uczestniczyła w tworzeniu serwisu Prawo.pl z informacjami dla prawników, przedsiębiorców, doradców podatkowych, księgowych i urzędników.

- Od wielu lat obserwujemy z niepokojem jak rozrasta się w Polsce inflacja prawa. Tylko w pierwszej połowie 2022 r. powstało 955 nowych aktów prawnych, liczących aż 14,5 tys. stron A4. Zadaniem opiniotwórczego serwisu ekonomiczno-biznesowego jest możliwie wszechstronna i profesjonalna pomoc czytelnikom w zrozumieniu zazwyczaj złożonych i zawiłych przepisów, które mogą istotnie wpływać na kondycję prowadzonych przez nich firm, czy stabilność finansów osobistych. Cieszę się, że udało nam się zaprosić na pokład tak doświadczonych ekspertów, którzy pod wodzą Jolanty rozwijać będą nową sekcję w naszym serwisie - komentuje Mikołaj Kunica, redaktor naczelny serwisu Business Insider Polska.  

Kolejne dwa dziennikarskie transfery

W październiku do redakcji Business Insider Polska dołączy też druga osoba: Łukasz Guza, specjalizujący się w tematyce prawa pracy i rynku zatrudnienia (w latach 2005-2022 w „Dzienniku Gazecie Prawnej”). Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat stypendium Prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka oraz nagród m.in. Pracodawców RP, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Wielokrotny laureat nagrody dziennikarskiej Głównego Inspektora Pracy. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS, współautor publikacji książkowych z zakresu prawa pracy.

Łukasz Zalewski, dziennikarz podatkowy dołączy z kolei do redakcji BI w listopadzie. O podatkach dla biznesu pisze od 17 lat, wcześniej – od 2005 do 2022 r. – pracował w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Specjalizuje się m.in. w PIT, CIT, w tym rozliczeniach zysków kapitałowych, VAT i podatku od nieruchomości. Ukończył podyplomowe studia prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Portal Business Insider Polska (Ringier Axel Springer Polska) w sierpniu br. odwiedziło 9,57 mln internautów, zapewniając 32,25 proc. zasięgu. Każdy spędził tam przeciętnie 12 minut i 2 sekundy - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Jolanta Ojczyk i Łukasz Guza w redakcji Business Insider. Startuje sekcja "Prawo"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl