SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CAM Media też pozwie „Wprost” za artykuł o związkach ze Sławomirem Nowakiem

Firma CAM Media wniesie pozew przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu „Wprost” oraz  pozostałym współautorom tekstu sugerującego nieuczciwe powiązania prezesów spółki z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem.

CAM Media też pozwie „Wprost” za artykuł o związkach ze Sławomirem Nowakiem

O wniesieniu powództwa przeciwko „Wprost” poinformował prezes CAM Media Krzysztof Przybyłowski w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl. Powodem jest zamieszczony w bieżącym wydaniu tygodnika artykułu „Nowak - złote dziecko Tuska” sugerującego nieuczciwe związki osób z kierownictwa CAM Media ze Sławomirem Nowakiem (przeczytaj o tym więcej).

CAM Media wytoczy pozew wydawcy „Wprost”, redaktorowi naczelnemu pisma oraz dwóm pozostałym współautorom tekstu: Cezaremu Bielakowskiemu i Michałowi Majewskiemu. Spółka poprosiła o opinię kancelarię prawną Elżanowski Cherka & Wąsowski, która w memorandum stwierdziła: „W przedmiotowym artykule prasowym mamy do czynienia z szeregiem przekłamań oraz insynuacji, które niewątpliwie naruszają nie tylko zasady i normy rzetelnego dziennikarstwa, ale i rażąco naruszyły cytowane przepisy powszechnie obowiązującego prawa (m.in. art. 212 Kodeksu karnego mówiący o przestępstwie pomówienia - przyp.red.). Mając powyższe na względzie jest w najwyższym stopniu uzasadnionym wystąpienie na drodze prawnej z działaniami zmierzającymi do ochrony praw podmiotowych osób pomówionych w treści przedmiotowej publikacji”.

„Jednocześnie, pragniemy zastrzec, że nie wykluczamy skorzystania z innych przysługujących nam środków prawnych wobec wskazanych osób oraz innych podmiotów, których nielegalne działania związane ze wskazaną publikacją, naruszają prawa podmiotowe przysługujące nam oraz reprezentowanej przez nas spółce” - dodał w oświadczeniu Krzysztof Przybyłowski.

W środę skierowanie pozwu przeciw „Wprost” w związku z tym artykułem zapowiedział Sławomir Nowak, którego będzie reprezentował w tej sprawie Roman Giertych (przeczytaj więcej).

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Wprost” w lutym br. wyniosła 59 905 egzemplarzy, 29 proc. mniej niż rok wcześniej (zobacz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CAM Media też pozwie „Wprost” za artykuł o związkach ze Sławomirem Nowakiem

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Q
Fajnie się bawią za NASZE podatników pieniądze. Szkoda, że na poziomie rządu kompleksy trzeba leczyć żelem we włosach, solarium i zegarkami... żenada
20 28
odpowiedź
User
Yogidługonogi
No cóż, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że minister Nowak nie dopełnił obowiązku podatkowego, który występuje zarówno przy darowiznie jak i przy nieodpłatnym użyczeniu. Jak jednak znam życie i "obiektywizm oraz bezstronność" prokuratury, czyn, za który szary Kowalski dostałby domiar pod sufit, ujdzie Nowakowi na sucho. Lemingom to nie przeszkadza.
20 30
odpowiedź
User
Kuba
No jak można Pana Sławka o takie rzeczy posądzać? Jakim to trzeba być draniem, aby Jego dobre imię szkalować. Przecież widać, że mu z gęby dobrze patrzy ... ba, nawet za dobrze. Czy to grzech być pięknym?
13 9
odpowiedź
User
pracownik agencji
To szczyt wszystkiego ale w tym kraju pewnie niejaki Tuleja będzie sądził, więc wyrok będzie - nic się nie stało, Polacy nic się nie stało! Jakby jakiś uczciwy urząd skontrolował agencje reklamowe to byśmy wyszli z kryzysu. 3 na 4 przetargi to łapówki i układziki. Takich zegarków pożyczonych, samochodów czy sprzętu audio to widziałem dziesiątki i z roku na rok robią to coraz bardziej otwarcie bo nie boją się niczego.
Chłopcy z jednej szkoły ciągle spotykają się kręcą takie lody, że aż furczy ale oczywiście teraz nic się nie wyda.
11 8
odpowiedź
User
powój
dawać sprawę Tulejce, łon to już załatwi jak czeba
10 8
odpowiedź