SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ przejął większościowego akcjonariusza Kino Polska TV

Koncern Canal+ sfinalizował przejęcie pozostałych 30 proc. udziałów spółki Digital SPI International, do której należy 66 proc. akcji Kino Polska TV. Niedawno z zarządem Kino Polska TV pożegnał się prezes Bogusław Kisielewski, a powołany został Erwan Luherne z Canal+.

Siedziba Canal+ PolskaArticle

W komunikacie giełdowym Kino Polska TV podano, że Canal+ 30 proc. udziałów spółki Digital SPI International kupił od Hildy Uziyel.

Transakcję ogłoszono w połowie kwietnia br. Równocześnie ze SPI International pożegnali się zarządzający koncernem Berk Uziyel i Loni Farhi. Ich obowiązki przejęli Erwan Luherne, dyrektor ds. integracji biznesowej w Canal+ International oraz Jeroen Bergman, członek zarządu Grupy M7 należącej do Canal+. Luherne został dyrektorem zarządzającym SPI International, a Bergman odpowiada za kontent i rozwój biznesu.

- Stale będziemy dążyć do rozwoju firmy, wykorzystując jej solidne fundamenty i know-how Grupy Canal+. Zamierzamy nadal dostarczać naszym widzom angażujące i dostosowane do ich potrzeb treści – zapowiedzieli w komunikacie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Miesiąc później Erwan Luherne dołączył do zarządu Kino Polska TV, a odwołany został Berk Uziyel. Natomiast na początku czerwca ze stanowisk prezesa Kino Polska TV i jej spółki zależnej Stopklatka zrezygnował Bogusław Kisielewski, związany z nadawcą przez prawie 20 lat.

Zmiany nastąpiły też w radzie nadzorczej Kino Polska TV.

Zarejestrowana w Portugalii firma Digital SPI International poprzez holenderską spółkę SPI International ma 13,08 mln akcji Kino polska TV stanowiących 66 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu.

70 proc. udziałów Digital SPI International zostało przejęte przez Canal+ w marcu ub.r. od Hildy Uziyel. Transakcję zrealizowano po uzyskaniu zgód polskiego i węgierskiego organu antymonopolowego, nie ujawniono jej wartości. Ogłaszając przejęcie, Canal+ zapowiedział, że zgodnie z zawartą umową Loni Farhi, założyciel i prezes zarządu SPI International, oraz Berk Uziyel będą nadal zarządzać firmą przy wsparciu komitetu wykonawczego. Canal+ i SPI podkreślili, że będą mogli uzyskać wzajemne synergie, pozwalające na dalsze wzmocnienie ich obecności na rynkach międzynarodowych.

W pierwszym kwartale br. grupa Kino Polska TV przy wzroście przychodów z umów z klientami o 6 proc. do 70,75 mln zł osiągnęła 13,47 mln zł zysku netto. Poprawiły się wyniki Zoom TV, natomiast Stopklatka zanotowała spadek wpływów i 120 tys. zł straty.

Z zeszłorocznego zysku firmy 6,94 mln zł przeznaczono na dywidendę. Dzień ustalenia praw do dywidendy wyznaczono na 23 sierpnia, a jej wypłatę na 31 sierpnia.

W czwartek na koniec sesji za akcję Kino Polska TV płacono 14,70 zł, co daje kapitalizację w wysokości 291,4 mln zł. Od początku stycznia br. kurs spółki wzrósł o 23,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Canal+ przejął większościowego akcjonariusza Kino Polska TV

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
T5
Kiedy (i czy w ogóle) pozostałe kanały SPI znajdą się w ofercie platformy Canal+ Polska?
Jak długo część z nich będzie tkwiła jeszcze w erze SD?
odpowiedź
User
DJ Gerard
Już kiedyś 4lat temu chyba były pogłoski ze canal plus chce kupić udziały ale Nie wiadomo czy Kiedy czy kiedyś będą Jakości W HD reszta kanałów
odpowiedź
User
Dzień dobry
Dlaczego jakaś prywatna firma trzepie hajs na filmach TVP? Czy to nie jest działanie na szkodę spółki ze strony zarządu TVP?
odpowiedź