SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Carrefour Bio - nowy format sklepów z żywnością ekologiczną już w Polsce

Sieć Carrefour wprowadza do Polski nowy format sklepów z certyfikowaną żywnością ekologiczną. Pierwszy w kraju sklep Carrefour Bio otwarty zostanie dzisiaj 15 listopada br. w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 87 i będzie 900 sklepem sieci w Polsce.

Article

Polska jest czwartym krajem, w którym rozwijany będzie koncept tych sklepów. Obecnie zakupy w sklepach Carrefour Bio można zrobić w Francji, Belgii oraz Hiszpanii.

Detalista podaje, że badania wskazują, iż głównymi barierami w zakupach ekologicznych w Polsce jest cena produktów bio, które są droższe od konwencjonalnie produkowanej żywności oraz brak zaufania do jakości produktów certyfikowanych. Carrefour chce zapewnić konsumentom dostęp do produktów ekologicznych w niższych cenach, i dlatego też wspiera rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce.

Ekologiczna oferta sieci rośnie dwucyfrowo

- Wprowadzenie nowego formatu sklepów pod szyldem Carrefour Bio do Polski jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii transformacji żywieniowej. Ekologiczna oferta Carrefour spotyka się w Polsce z uznaniem kupujących, czego dowodem jest jej dwucyfrowa dynamika sprzedaży w skali roku. Dostrzegamy rosnącą wiedzę i oczekiwania klientów w zakresie zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety. Reagujemy na potrzeby konsumentów i chcemy zagwarantować im stały dostęp do produktów spożywczych wysokiej jakości oraz w przystępnych cenach. Dlatego chcemy rozwijać koncept Carrefour Bio w Polsce i testować sklepy w kolejnych lokalizacjach - mówi Christophe Rabatel, prezes zarządu Carrefour Polska.

Pierwszy w Polsce sklep Carrefour Bio ma 153 m² powierzchni handlowej oraz 27 m² kącika kawowego z bezpłatnym wi-fi, w którym klienci będą mogli wypić kawę lub zjeść zakupiony produkt. W asortymencie sklepu znajduje się 250 rodzajów produktów świeżych, do których należą m.in. warzywa i owoce sprzedawane na wagę, mięso, ryby, a także 2200 produktów pakowanych, w tym wina i inne alkohole. W sklepie znajdzie się też 250 produktów marki własnej Carrefour Bio.

Nowością, niedostępną w żadnym innym sklepie Carrefour w takiej skali, będzie możliwość zakupienia 50 produktów sypkich na wagę, wśród nich będą m.in. płatki, kasze, makarony, rośliny strączkowe, kawa, herbata (24 rodzaje), a także szeroki wybór bakalii. W sklepie Carrefour Bio dostępne będzie również świeżo wypiekane pieczywo, a także wędliny, sery bio, ciasta i produkty garmażeryjne sprzedawane w ladach tradycyjnych.Powstała też specjalna strefa produktów do makijażu. W zakresie produktów niespożywczych szczególnie szeroko rozbudowana jest oferta zarówno ekodetergentów jak i kosmetyków naturalnych.

W sklepie dostępna jest także strefa „Food to Go”, w której znajdą się zdrowe przekąski, zupy, a także bio kanapki przygotowywane na miejscu. Dodatkowo, na klientów czekać będzie świeżo mielona ekologiczna kawa oraz świeżo wyciskane soki z owoców bio.

Zakupy z własnym pojemnikiem

Carrefour aktywnie przeciwdziała marnotrawstwu żywności i zobowiązuje się do redukcji plastiku. Dlatego w sklepach Carrefour Bio będzie można korzystać z własnych opakowań np. przy zakupie kawy lub produktów na wagę. Dodatkową opcją dla klientów poszukujących produktów bezpośrednio od rolników są odbiory w sklepie zamówień realizowanych poprzez platformę LokalnyRolnik.pl.

- Upowszechnianie produktów bio i dbałość o środowisko to priorytety naszej firmy. Dlatego nasz nowy sklep został zaprojektowany z troską o najwyższe zadowolenie i wygodę klientów, ale także zgodnie ze standardami ekologicznymi obowiązującymi w Carrefour. Jako firma odpowiedzialna społecznie niezmiennie przeciwdziałamy marnotrawstwu żywności i redukujemy użycie plastiku. Dlatego w sklepie Carrefour Bio postawiliśmy na rozwiązania less waste i ekologiczne wyposażenie, np. podłoga stworzona została z materiału pochodzącego w ok. 50 proc. z recyclingu, zakupiliśmy też energooszczędne lodówki zasilane propan-butanem – komentuje Christophe Rabatel.

W sklepie Carrefour Bio użytkownicy aplikacji Mój Carrefour skorzystają ze zniżki 10 proc. na całe zakupy. Również Karta Dużej Rodziny, Rodzinka i Seniora i wszystkie karty podarunkowe sieci Carrefour oraz kupony z aplikacji Mój Carrefour będą akceptowane przy zakupach w nowym sklepie.

Pierwszy Carrefour Bio jest zlokalizowany na ul Marszałkowskiej 87 w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Carrefour Bio - nowy format sklepów z żywnością ekologiczną już w Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bartek
Wybierz jedno:
> Carrefour
> Ekologiczne jedzenie
1 1
odpowiedź