SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carrefour zapłaci za używane ubrania

Sieć sklepów Carrefour Polska uruchamia drugą odsłonę akcji, której celem jest pobudzenie drugiego obiegu na rynku odzieży. W ramach projektu realizowanego z marką Ubrania Do Oddania sieć zachęca swoich klientów do oddawania używanych ubrań zamiast wyrzucania ich do śmieci.

Carrefour Polska, we wrześniu 2023 roku, we współpracy z marką Ubrania Do Oddania zorganizował pierwszą wspólną ogólnopolską zbiórkę używanej odzieży, której celem było wprowadzenie jej do ponownego obiegu. W dwa tygodnie trwania akcji zebrano ponad 4 tony odzieży, co przyczyniło się do zaoszczędzenia ponad 23,5 mln litrów wody i ograniczenia emisji ponad 48 ton CO2.

Druga edycja akcji potrwa dwa razy dłużej - do 30 kwietnia. W ramach akcji, klienci Carrefour mogą przynieść do wyznaczonych hipermarketów niechciane, ale nadające się do używania, ubrania, buty i akcesoria, gdzie przy Punktach Obsługi Klienta znajdą specjalnie przygotowane boxy na używaną odzież. Procedura jest prosta – wystarczy zdeponować niepotrzebne rzeczy, a jeśli będzie ich co najmniej 10 sztuk, klient otrzyma e-kupon o wartości 10 zł uprawniający do zakupów w sklepach Carrefour. Dodatkowo za każdy kilogram zebranej odzieży, marka Ubrania Do Oddania przekaże 1 zł na rzecz Fundacji “Las na zawsze”. Fundacja ta znana jest z działań na rzecz ochrony lasów oraz zakładania nowych bioróżnorodnych obszarów leśnych w całej Polsce.

- Z wielką satysfakcją obserwujemy, jak inicjatywa marki Ubrania Do Oddania rozwija się w naszych sklepach. Spotkała się ona z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony klientów, którzy sami dopytują o tę akcję. Jest to dla nas dowód na to, że zrównoważony rozwój i gospodarka cyrkularna mogą iść w parze z codziennymi działaniami każdego z nas. Akcjami takimi jak ta, Carrefour podnosi świadomość oraz inspiruje do pozytywnych zmian w społeczeństwie. Jesteśmy przekonani, że każdy ma moc wpływania na przyszłość naszej planety, a przez wspólne działania możemy osiągnąć znacznie więcej — mówi Sylwester Mroczek, menedżer rozwoju działu formatów i konceptów handlowych w Carrefour Polska.

Kluczowym aspektem w partnerstwie Carrefour i Ubrania Do Oddania jest promowanie gospodarki cyrkularnej. Odzież zebrana w ramach inicjatywy podlega sortowaniu i jest reintegrowaniu do obiegu, co przyczynia się do redukcji odpadów i wspiera ideę zero waste. W celu zapewnienia pełnej transparentności procesu organizatorzy zachęcają do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat dalszych losów oddanej odzieży.

 

Dołącz do dyskusji: Carrefour zapłaci za używane ubrania

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WZ
Podczas gdy bieda i lydl tylko potrafią bić się ze sobą na ceny i pseudopromocje, Carrefour w tym czasie robi coś dobrego dla świata. Wizerunkowy strzał w dychę.
odpowiedź
User
rozczarowana
Nie do końca tak jest okazuje sie żeby zrealizować ten bon trzeba kupić za 100zł i jeszcze do końca kwietnia czyli 10% rabatu a 10% rabatu to bez łaski dają też -wszędzie pisze o tym że dają 10zł w e-bonie tylko cisza że trzeba u nich potem wydać czyli zarabiają na tym a nie robią coś dobrego więcej już nie dam ubrań żadnych sprzedam na vindet po 1zł i przynajmniej będę miała 10zł a nie na siłę kupowała u nich bo maja najdrożej WSZYSTKO
odpowiedź