SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CBC/Radio-Canada planuje zwolnienie ponad 600 osób

CBC/Radio-Canada ujawniło, że w nadchodzącym roku planuje duże cięcia w etatach i programach.

Kanadyjski nadawca publiczny poinformował, że planowane zwolnienia pracowników są odpowiedzią na przewidywany deficyt budżetowy w latach 2024–2025 sięgający 125 mln dolarów. Nadawca stoi przed wyzwaniami związanymi z rosnącymi kosztami produkcji, malejącymi przychodami z reklam i intensywną konkurencją ze strony globalnych usług transmisji strumieniowej.

Instytucja ma zamiar zlikwidować około 600 stanowisk, obejmujących zarówno pracowników związkowych, jak i niezrzeszonych. Liczba ta obejmuje także 200 obecnie wolnych stanowisk, które zostaną trwale zlikwidowane. Oczekuje się, że zwolnienia zostaną równomiernie rozłożone pomiędzy CBC i Radio-Canada i będą obejmować około 250 stanowisk zarówno w radiu, jak i telewizji. Pozostała część zwolnień dotknie innych sektorów korporacyjnych. Wdrożenie tych redukcji będzie rozłożone w czasie – niektóre zostaną wprowadzone od razu, a inne w ciągu najbliższego roku.

Na kolejny rok budżetowy zostaną zmniejszone budżety programowe zarówno w języku angielskim, jak i francuskim. Redukcja ta, wynosząca około 40 milionów dolarów, spowoduje mniejszą liczbę wznowień seriali telewizyjnych, zmniejszenie liczby nowych seriali i ich odcinków oraz zmniejszenie liczby oryginalnych seriali przeznaczonych do streamingu.

Obecnie CBC oferuje usługi przesyłania strumieniowego, takie jak CBC Gem i CBC News Network.

Dołącz do dyskusji: CBC/Radio-Canada planuje zwolnienie ponad 600 osób

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Czy kanadyjskie portale medialne piszą o budżecie TVP i Polskiego radia?
Bantustan.
odpowiedź