SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC mniej zadłużone. Spłaciło 160 mln zł

Grupa CCC przedterminowo spłaciła 160 mln zł zadłużenia wobec instytucji finansujących. To ostatni w br. etap delewarowania firmy.

Article

W komunikacie giełdowym CCC podano, że ze 160 mln zł spłaconego przedterminowo zadłużenia 114,93 mln zł to redukcja limitów kredytowych.

Zaznaczono, że to ostatni tegoroczny etap delewarowania grupy kapitałowej CCC, o łączną kwotę 320 mln zł. Pod koniec sierpnia firma uzgodniła przedterminową spłatę 64,33 mln zł wobec konsorcjum złożonego z mBanku, Banku Pekao, Banku Handlowego, Banku Millennium, BNP Paribas Bank Polska, BKO BP, Santander Bank Polskai Santander Factoring. Pod koniec maja na analogicznych zasadach spłaciła 50,5 mln zł.

Natomiast pod koniec grudnia zmniejszyła zadłużenie wobec tego konsorcjum o 50 mln zł. Ustalono też, że w ciągu 24 miesięcy spłaci zrefinansowaną części zadłużenia w kwocie 535,7 mln zł. Ponadto banki zobowiązały się, że udzielą grupie CCC do 20 grudnia 2024 roku finansowania, w formie kredytu i faktoringu odwrotnego, w kwocie 219,35 mln zł, w celu refinansowania i spłaty obecnego finansowania udostępnianego przez instytucje finansowe.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na koniec października grupa CCC miała w części krótkoterminowej (czyli do spłaty w ciągu najbliższych 12 miesięcy) 1,44 mld zł kredytów i obligacji (wobec 1,15 mld zł rok wcześniej), a w części długoterminowej - 734,3 mln zł kredytów i obligacji oraz 1,25 mld zł leasingu (wobec odpowiednio 1,37 i 1,27 mld zł przed rokiem). Kwota posiadanych środków pieniężnych wzrosła rok do roku z 395,4 do 570,3 mln zł.

W maju br. CCC pozyskało 505,5 mln zł z emisji nowych akcji, z czego 212 mln zł wyłożył założyciel i główny akcjonariusz spółki Dariusz Miłek.

W zeszłym kwartale obrotowym, od sierpnia do października br., grupa CCC przy minimalnym wzroście przychodów - o 0,3 proc. do 2,43 mld zł, zmniejszyła stratę netto z 75,3 do 17 mln zł.

Po publikacji tych wyników akcje spółki na czwartkowej sesji giełdowej zdrożały o 8,6 proc. do 54,30 zł. Przy takim kursie kapitalizacja firmy to 3,74 mld zł. Przez minione 12 miesięcy jej akcje zdrożały o 27 proc.

Dołącz do dyskusji: CCC mniej zadłużone. Spłaciło 160 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kaspar
Jest tak dobrze, że ... Modivo w porozumieniu z należącym do SoftBanku podmiotem uzgodniło wydłużenie terminu zapadalności obligacji o 2 lata. Aha. Same odsetki też poszły w górę. Teraz to ok. 10%. Chodzi o ... 500 mln pln.
odpowiedź