SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC rusza ze zbiórką używanych szkolnych plecaków

Sieć sklepów CCC organizuje zbiórkę używanych plecaków pod hasłem „moCCC pomagania – akcja plecak do oddania”. Każdy, kto do 11 września przyniesie nieużywany już plecak do wybranego salonu CCC, może odebrać rabat 10 proc.na zakup nowego.

Akcja "Plecak do oddania", fot. mat.pras.Akcja

Zebrane plecaki po dezynfekcji i drobnych naprawach trafią do potrzebujących rodzin, a te, które nie będą mogły zostać przekazane, zostaną bezpiecznie zutylizowane. Projekt realizowany jest we wszystkich sklepach CCC w Polsce i na wszystkich rynkach zagranicznych, gdzie obecne są sklepy stacjonarne szyldu.

– W okresie przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego zwracamy szczególną uwagę na wyzwania w skompletowaniu wyprawek szkolnych, z którymi borykają się potrzebujące rodziny i placówki opiekuńcze. Stąd narodził się pomysł włączenia naszych Klientów w akcję, która ma na celu wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Wystarczy przynieść swój nieużywany już plecak, którym odpowiednio się zajmiemy, by wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Poprzez projekt „moCCC pomagania – akcja plecak do oddania” chcemy wspomóc  potrzebujące dzieci w skompletowaniu wyprawki szkolnej, ale również chcemy zwrócić uwagę i zachęcić naszych Klientów do wspierania inicjatyw służących gospodarce obiegu zamkniętego. Wierzę, że wspólnymi siłami możemy zrobić dużo dobrego dla najmłodszych oraz planety - mówi Agnieszka Kępińska-Sadowska, dyrektorka zarządzająca Pionu Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju w Grupie CCC.

Inicjatywa „moCCC pomagania – akcja plecak do oddania” potrwa do 11 września. Zainteresowane osoby będą mogły oddawać używane plecaki dowolnej marki, w stanie, który pozwoli na dalsze ich użytkowanie, we wszystkich sklepach CCC w Polsce i za granicą. Wszystkie plecaki zostaną zdezynfekowane, a w razie konieczności poddane również drobnym naprawom. Gotowe do użytku trafią do osób potrzebujących, a te z nich, które nie będą mogły zostać ponownie użyte - zostaną bezpiecznie zutylizowane. Klienci, którzy włączą się w projekt otrzymają 10 proc. rabat na zakup nowego plecaka w CCC.

Dwa lata temu CCC rozpoczęła akcję „Daj swoim Butom Drugie Życie”, w ramach której klienci mogli przekazać używane obuwie dowolnej marki, w każdym rozmiarze i fasonie. Część z nich, po dezynfekcji i drobnych naprawach, trafia do potrzebujących – np. wiosną zbiórka w całości została przekazana na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy, reszta jest bezpiecznie utylizowana. Do tej pory zebrano już ponad 60 tys. par butów, a w tym roku zbiórka została rozszerzona o rynki zagraniczne – Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię. W ten sposób Grupa CCC dba o środowisko i promuje świadome korzystanie z produktów.

Dołącz do dyskusji: CCC rusza ze zbiórką używanych szkolnych plecaków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl