SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Członek zarządu CD Projekt sprzedaż akcje firmy za 6,6 mln zł

Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt, sprzedał 50 tys. akcji spółki za łącznie ok. 6,6 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Siedziba CD Projekt, fot. materiały prasowe Article

Z komunikatu wynika, że 29 listopada Michał Nowakowski sprzedał 35 991 akcji CD Projekt po 131,65 zł, a 30 listopada 14 009 akcji po 132,02 zł.

- Zgodnie z informacją przekazaną spółce przez członka zarządu spółki transakcje opisane w zawiadomieniu wyczerpały całość zlecenia złożonego do domu maklerskiego w zakresie sprzedaży akcji spółki - napisano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Michał Nowakowski jest członkiem zarządu CD Projekt od jesieni 2011 roku, odpowiada za kształtowanie i realizację polityki sprzedażowej i wydawniczej. Z firmą jest związany od 2005 roku.

Od 2008 roku jest członkiem komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego, a od 2015 roku członkiem zarządu Stowarzyszenia Polskie Gry.

W trzecim kwartale br. grupa CD Projekt osiągnęła wzrost przychodów o 70 proc. do 245,1 mln zł i zysku netto z 16,3 do 98,7 mln zł.

W środę na koniec sesji kurs akcji spółki wynosił 130,98 zł, od początku stycznia br. zmalał o 31 proc.

CD Projekt z serią przejęć i dywidendą

W lipcu ub.r. CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

Z kolei w październiku CD Projekt przejął 60 proc. akcji amerykańskiej spółki deweloperskiej The Molasses Flood, znanej z gier survivalowych "The Flame in the Flood" oraz "Drake Hollow".

Na początku czerwca ub.r. CD Projekt wypłacił 503,69 mln zł dywidendy z zysku w 2020 roku, po 5 zł na akcję. Miesiąc później CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes - studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

Z początkiem lutego do zarządu CD Projekt zostali powołani Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn. Obaj pracują w niej od kilku lat na stanowiskach dyrektorskich. W drugiej połowie marca firma potwierdziła, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier „Wiedźmin”. Równocześnie CD Projekt poinformował o podpisaniu umowy licencyjnej i partnerskiej z Epic Games International.

Dołącz do dyskusji: Członek zarządu CD Projekt sprzedaż akcje firmy za 6,6 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl