SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cena Samsunga Galaxy S6 w pół roku spadnie prawie o 1/3

Cena smartfona Samsung Galaxy S6 w ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia go na rynek spadnie o 28% - prognozuje idealo.

 

Article

Najnowszy model flagowego smartfona Samsunga ma zostać zaprezentowany podczas konferencji "Unpacked", która odbedzie się 1 marca br., w przeddzień rozpoczęcia tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Porównywarka idealo przeanalizowała rozwój cen poprzednich modeli z serii Galaxy S i przeprowadziła prognozę ceny spodziewanego niebawem modelu Galaxy S6. Kształtowanie się ceny poszczególnych modeli z serii Galaxy S na ogół wykazuje podobną tendencję do relatywnie szybkiego spadku po rozpoczęciu sprzedaży. Każdy kolejny model w ciągu pierwszego miesiąca tanieje coraz bardziej. Podczas gdy cena modelu Galaxy S2 notowała relatywnie wolny i regularny spadek, w przypadku jego następców wyraźna różnica w kosztach zauważalna była dopiero po dwóch lub trzech miesiącach. Do tej pory najgwałtowniejszy spadek ceny miał miejsce w przypadku Galaxy S4, który w ciągu jednego kwartału dostępny był za równowartość 81% ceny wyjściowej. Z kolei cena zaprezentowanego w zeszłym roku smartfona Galaxy S5 zmniejszyła się o około 1/4 w przeciągu pół roku.

Według idealo, opierając się na przedstawionej powyżej analizie rozwoju cen można prognozować, że Galaxy S6 po trzech miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży będzie tańszy o 17%, a sześć miesięcy po pojawieniu się na rynku będzie mógł kosztować 72% swojej ceny początkowej.

Ceny uwzględnione w badaniu opierają się na danych dotyczących wskaźnika kliknięć na idealo: za każdym razem, kiedy użytkownik klika dany produkt, jego aktualna cena zostaje zapisana. Na podstawie każdego zapisanego kliknięcia w danym miesiącu obliczono średnią cenę modeli Samsung Galaxy S2, S3, S4 i S5. Ponieważ użytkownicy idealo najchętniej wybierają wariant z pamięcią wewnętrzną 16 GB, to on został uwzględniony w badaniu.
Ceny wyjściowe bazują na średnich cenach zapisanych dla wszystkich kliknięć danego modelu na idealo w maju 2011 r. (Galaxy S2), czerwcu 2012 r. (Galaxy S3), maju 2013 r. (Galaxy S4) oraz kwietniu 2014 r. (Galaxy S5).

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cena Samsunga Galaxy S6 w pół roku spadnie prawie o 1/3

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Galaxy S5
Chyba kwietniu 2014...
8 8
odpowiedź