SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centralny Port Komunikacyjny: Sylwia Matusiak członkiem zarządu ds. komunikacji i PR, Mikołaj Wild prezesem

Rada nadzorcza spółki Centralny Port Komunikacyjny zdecydowała, że Mikołaj Wild będzie prezesem firmy, a Sylwia Matusiak - członkiem zarządu ds. komunikacji i PR. Oboje zostali wybrani w konkursach.

Sylwia Matusiak, fot. TwitterArticle

W postępowaniu rekrutacyjnym na członka zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego ds. komunikacji i PR wzięło udział dziewięć osób.

Sylwia Matusiak ze spółką jest związana od połowy br., nadzoruje biuro komunikacji i PR oraz biuro strategii i współpracy międzynarodowej. Została wtedy oddelegowana do zarządu przez radę nadzorczą firmy.

Poprzednio Sylwia Matusiak była dyrektorką ds. komunikacji i marketingu Giełdy Papierów Wartościowych, pełniła tę funkcję od kwietnia ub.r. Przedtem, od stycznia do marca ub.r., była dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu. Od jesieni 2016 roku do końca2017 roku była natomiast dyrektorem departamentu edukacji i wydawnictw w Narodowym Banku Polskim.

Wcześniej była związana z Prawem i Sprawiedliwością, m.in. jako dyrektor biura prasowego klubu parlamentarnego PiS, a potem jego rzecznik prasowy. Za kadencji Lecha Kaczyńskiego była zastępca dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Potem zarządzała biurem poselskim Jacka Sasina. Sylwia Matusiak była też radną powiatu wołomińskiego, a od października 2013 do września 2014 roku - zastępcą burmistrza podwarszawskiego miasta Marki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Natomiast w wygranym przez Mikołaja Wilda konkursie na prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego uczestniczyło 7 kandydatów.

W maju br. Mikołaj Wild został przewodniczącym rady nadzorczej CPK, a pod koniec listopada rada oddelegowała go do czasowego pełnienia obowiązków prezesa.

- Przeprowadziliśmy rozmowy kwalifikacyjne ze wszystkimi kandydatami. Na ich podstawie oraz biorąc pod uwagę doświadczenie i wiedzę kandydatów, wybraliśmy tych, którzy będą zasiadali w zarządzie - podsumowuje Dagmara Zawadzka, wiceprzewodnicząca rady nadzorczej CPK.

Od maja 2017 roku Wild był pełnomocnikiem rządu ds. CPK, a od listopada 2015 do 2017 roku jako wiceminister skarbu państwa kierował m.in. departamentem prawno-procesowym mienia skarbu państwa oraz biurem audytu i kontroli, a także nadzorował spółki państwowe z sektora lotnicze na czele z LOT.

W latach 2003-2006 pracował w zespole orzecznictwa i studiów biura Trybunału Konstytucyjnego, potem w Prokuratorii Generalnej, a w latach 2008-2017 Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, m.in. jako przewodniczący sekcji prawa ustrojowego, sekcji prawa cywilnego oraz członek rady naukowej.

Centralny Port Komunikacyjny ze skompletowanym zarządem

Członkami zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego są Piotr Malepszak (odpowiada za część kolejową), Dariusz Sawicki (nadzoruje pion lotniczy) i Michał Wrona (nadzoruje finanse).

- Aktualnie zarząd spółki działa w pełnym, mocnym składzie, co zapewni jeszcze większą dynamikę prac i skuteczną realizację celów strategicznych - komentuje Dagmara Zawadzka.

Centralny Port Komunikacyjny obecnie realizuje działania związane z przygotowaniem, projektowaniem i realizacją portu lotniczo-kolejowego. W połowie kwietnia rozpoczął się proces uzgodnień strategicznych kształtu przyszłego lotniska z partnerami branżowymi, a w czerwcu br. ruszyły regionalne konsultacje strategiczne w sprawie inwestycji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Centralny Port Komunikacyjny: Sylwia Matusiak członkiem zarządu ds. komunikacji i PR, Mikołaj Wild prezesem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jj
Po co konkurs, skoro ustawka to byla od poczatku?
odpowiedź
User
Brzoza
Ten konkurs pokazuje, że gdy chodzi o nowoczesne inicjatywy, tylko PiS ma odpowiednie kadry. Chociaż mimo wszystko trochę się obawiam o sukces. Za mało doradców.
odpowiedź
User
Ponton
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu ...
odpowiedź